Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Kostkové klasiky zakončí v neděli dlouhý Gent - Wevelgem

Tři klasiky tento týden vrcholí v neděli nejdelším závodem z Gentu do Wevelgemu, kde čeká na cyklisty 251 větrných a místy i kostkových kilometrů. Obhajuje Peter Sagan.

30.03.2019 / 6:47

 

 

 

Profil Gent - Wevelgem 2019

 

Kromě délky závodu je Gent-Wevelgem, který se jede už po jedenaosmdesáté, náročný kvůli větru, deseti náročným stoupáním a také prašným nebo kostkovým cestám. Nejnáročnější stoupání Kemmelberg pojedou borci dvakrát, podruhé 30 km před cílem, tam se bude zřejmě rozhodovat, kdo pojede o vítězství.

Peter Sagan zvládl loni ve spurtu Vivianiho i Démara

 

Loni nastupoval na Kemmelbergu Gilbert, ale do cíle se ještě sjela dvacítka cyklistů a nakonec to ve spurtu z první figury zvládl i před Vivianim a Démarem Peter Sagan. Zdeněk Štybar dojel na osmém místě.

Gent-Wevelgem 2018

 

Letos bude zřejmě opět Deceuninck-Quick Step určovat ráz závodu. Pro spurt má jasnou kartu Vivianiho s podporou Richezeho a Jakobsena, pro atak malé skupinky jsou připraveni Gilbert, Štybar a Lampaert. Proti bude samozřejmě Peter Sagan a další klasikáři či sprinteři, kteří přijedou z E3Harelbeke nebo Driedaagse Brugge - de Panne. 

 

Zdroj fotografie: www.gent-wevelgem.be