Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Závěrečnou etapu Paříž-Nice vyhrál Ion Izagirre. Celkovým vítězem se stal Egan BERNAL

Poslední etapa Paříž-Nice měla rozhodnout, zda Egan Bernal udrží pro Team Sky žlutý dres před druhým Gilbertem a hlavně třetím Nairem Quintanou. Quintana Sky hodně zlobil, ale Sky už si celkové vítězství pohlídal. Etapu urval pro Astanu Ion Izagirre.

17.03.2019 / 16:57

Paris-Nice 8.etapa

 

Etapa z Nice do Nice měřila jen 110 kilometrů, ale měla šest kratších, ale náročných stoupání. Čekalo se, zda Sky udrží žlutý dres před ataky Movistaru.

 Únik v osmé etapě PN.

Do úniku šla trojice Matteo Trentin (Mitchelton-Scott), Tejay Van Garderen (Education First) a Julien El Fares (Delko-Marseille-Provence), za nimi jeli s padesátisekundovým mankem Soler, Annacona, Carretero, Yates, Lopez, Houle, Ion Izagirre, Sanchez, De Gendt, Pozzovivo, Colbrelli, Garcia, Teuns, Konrad, Grosschartner, Naesen, Sergio Henao, Bernard, Madouas, Jungels, Zakarin, Politt, Spilak, Gesbert, Moinard, Martinez, Kelderman, Edet, Perrichon, Antunes, De Marchi, Calmejane, Hivert and Pacher. Peloton s Bernalem ztrácel 1:35.

44 km do cíle se dopředu dotáhnul Nairo Quintana a začala bitva o žlutý dres. V tu dobu už v pelotonu nebyl Philippe Gilbert. Vepředu byli Van Garderen, Quintana, Soler, Yates, Lopez, Izagirre, Sanchez, Pozzovivo, Grossschartner, Naesen, Martinez a Kelderman. Peloton 1:05 za přední skupinou.

 

Nairo Quintana stále držel naději, ale 10 km před cílem už začal silný vlak Teamu Sky náskok stahovat, pořád to ale bylo nadějné, na žlutý dres chybělo Nairovi 10 sekund. V čele si jel pro etapové vítězství osamocený Ion Izagirre, který vyrazil 13 km před metou. Vyrazili za ním Simon Yates a Oliver Naesen. Ale už to nestihli ani oni, ani Quintana, který prohrál souboj o žlutý dres. Paříž-Nice tak vyhrál Egan Bernal.

 

TOP10 8. etapy

 

 

Zdroj fotografie: www.paris-nice.fr/en/