Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Třetí etapu Paříž-Nice vyhrál Ir Bennett

Třetí pokračování Paříž-Nice měřilo 200 km a v rovinaté etapě se dnes nějaké terezínské pokusy nekonaly. Došlo tak k hromadnému spurtu. Groeneweggenovi došly v závěru síly, takže vyhrál Sam Bennett před Ewanem a Jakobsenem.

12.03.2019 / 16:59

Únik třetí etapy Paříž - Nice

 

Etapa z Cepoy do Moulines/Yzeure měřila 200 km, v úniku byly Ramunas Navardauskas a Alessandro Fedeli (oba Delko Marseille Provence), měli k dobru nějaký čas, ale bylo jasné, že únik nedojede do cíle a 32 km před cílem bylo po něm. Pak ještě došlo k pádu, byly v něm López, S. Yates a Soler, ze spurtérů, favoritů na vítězství v etapě však nikdo vzadu viset nezůstal.

 

 

5 km před cílem zkusili útok na větru borci ze Sky Rowe, Kwiatkowski a Bernal, a nastala panika v pelotonu. Tři kiláky před cílem to ale FDJ zase spojilo. Jumbo-Visma dovezlo dopředu Groeneweggena, ale ten 50 metrů před cílem přestal spurtovat a vyhrál tak Sam Bennett před Ewanem a Jakobsenem.

TOP10 třetí etapy

Zdroj fotografie: www.paris-nice.fr/en/