Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Závěrečnou etapu Dauphiné vyhrál van Baarle. Celkovým vítězem se stal Jakob Fuglsang

Dnes skončil francouzský etapový závod Critérium du Dauphiné. Po odstoupení Chrise Frooma se ve vedení dlouho držel Adam Yates, i on musel dnes kvůli zdravotním potížím skončit. To už ale držel žlutý dres Dán Jakob Fuglsang. Na podiu ho doprovodili van Garderen a Buchmann.

16.06.2019 / 17:02

Profil osmé etapy Dauphiné

 

 

Závěrečná etapa Critérium du Dauphiné měřila 113,2 km, a měla sedm kategorizovaných stoupání. Závěr v Chámpery končil v 1 036 m.n.m. Čekalo se, zda udrží Jakob Fuglsang žlutý dres. Před etapou měl náskok osmi sekund na Adama Yatese a dvaceti na Tejaye van Garderena. Do etapy nenastoupili: arwin Atapuma and Stéphane Rossetto (Cofidis), Michael Woods and Alberto Bettiol (EF), Pierre Rolland and Cyril Gautier (Vital Concept), Thomas Degand (Wanty) and Casper Pedersen (Sunweb).

Únik osmé etapy Critérium du Dauphiné

 

Do úniku šla třináctičlenná skupina ve složení: Dylan van Baarle (Ineos), Jack Haig (Mitchelton-Scott), Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step), Felix Großschartner (Bora-Hansgrohe), Carlos Verona (Movistar), Sébastien Reichenbach (Groupama-FDJ), Sepp Kuss (Jumbo-Visma), Julien Bernard (Trek-Segafredo), Nils Politt (Katusha-Alpecin), Carl Fredrik Hagen (Lotto-Soudal), Hermann Pernsteiner (Bahrain-Merida), Alessandro De Marchi (CCC), Warren Barguil (Arkea-Samsic).

V průběhu etapy došlo k dalším odsotupením, skončili Ravasi, a hlavně Adama Yates, který měl od rána zdravotní problémy, jel s horečkou a rozhodl se tedy neriskovat a z druhého místa odstoupil. V předposledním stoupání měl problémy také Steven Kruijswijk a byl odpárán z pelotonu. V závěrečném kopci odpadl i Dylan Teuns.

 

Atak Jacka Haiga

 

Na čele úniku se bojovalo o etapu. Nastoupili Haig, Kuss a Hagen a docvaknul je van Baarle. 16 km před koncem z této čtveřice zaútočil Jack Haig, van Baarle se vydal za Australanem. Na čele balíku jel tempo Ineos Kwiatkowski s Mosconem. K vedoucí dvojici se snažili dostat Alaphlippe s Hagenem, ale stahovali půl minutu. Francouzovi ale 5 km před cílem došlo a Nor zůstal v pokusu dojet čelo sám.

 VanBaarle vyhrál 8. etapu Dauphiné

 

Ale Haig s van Baarlem atak odrazili a ve spurtu si to rozdali o etapu. Dle očekávání vyhrál Dylan van Baarle. Hlavní skupina dojela pospolu. Jakob Fuglsang tak vyhrál Critérium du Dauphiné 2019.

TOP10 8. etapa Dauphiné

Zdroj fotografie: www.criterium-du-dauphine.fr/en/