Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V sobotu vyrazí peloton World Tour do Švýcarska

Od soboty 15. června do neděle 23. června se jede devítietapový závod Okolo Švýcarska. Další přípravný závod pro TdF. Na startu bude třeba Geraint Thomas, Peter Sagan, Enric Mas, Michael Matthews nebo náš Roman Kreuziger. V předběžné sestavě Astany je i Jan Hirt.

11.06.2019 / 6:51

MapaTDS

 

Tradiční etapák přivítá na svém 83. pokračování 21 týmů. V sobotu 15. června začnou jezdci Tour de Suisse v Langnau im Emmental. Trasa je povede ve směru hodinových ručiček přes Seeland, přes pohoří Jura do oblasti Basileje. Na závěr se vydají do východního Švýcarska, přes Grisons do Ticina, a vše vyvrcholí horskými etapami v srdci Alp.

 

Okolo Švýcarska

 

Závod odstartuje 9 km dlouhým  prologem. V pelotonu moc sprinterů nebude, etapy TdS 2019 jsou opravdu náročné, pro sprintery by mohla být pouze ta třetí s cílem v Murtenu. Kromě prologu se pojede ještě 19 km dlouhá časovka v Gomsu, jako 8. etapa.

Vítězové TDS

 

V závěru pak dostanou prostor vrchaři. Tour de Suisse 2019 skončí královskou etapou klasickým alpským okruhem průsmyků Furka, Susten a Grimsel. Cyklisti nastoupají přes 4 000metrů, bude to určitě parádní vyvrcholení závodu.

 

Devátá etapa TdS

Kdo se představí ve Švýcarsku? Ze sprinterů budou nabírat kilometry a kondici pro TdF Sagan, Mattwhes, Gaviria, Trentin, Viviani, Degenkolb a Kristoff, z časovkářů se představí domácí Stefan Küng, Rohan Dennis, Jhonathan Castroviejo či Tom Bohli na celkové pořadí pak zatím potvrdili účast Geraint Thomas, Enric Mas, Pierre Latour, Marc Soler, Patrick Konrad, Egan Bernal, Wilco Kelderman a také náš Roman Kreuziger.

Jsou tu i zajímavá klasikářská jména Mohorič, Bevin, Van Avermaet, Benoot, Fraile, L.L. Sánchez, VanMarcke, Stuyven, Kragh Andersen.

 

Podium TdS 2018

 

 

Zdroj fotografie: www.tourdesuisse.ch