Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Závěrečnou etapu Okolo Švýcarska získal Carthy. Celkové vítězství Bernal, Hirt skončil pátý

Dnes skončil devítitapový závod Okolo Švýcarska, ve kterém držel vedení kolumbijský cyklista Egan Bernal z Team Ineos. O podium bojoval Jan Hirt, který byl před závěrečnou etapou pátý. Bernal udržel vedení, Hirt bojoval, ale nepodařilo se mu z hlavní skupinky ujet. Skončil tak celkově na pátem místě.

23.06.2019 / 16:24

Profil 9. etapu Tour de Suisse

 

Poslední etapa Tour de Suisse měřila jen 144 km, ale cyklisté museli na tři vrcholi Furkapass ( 2436 m), Sustenpass (2 224 m) a Grimselpass (2 165m). Egan Bernal hájil po sobotní časovce 22 sekund na druhého Rohana Dennise. Náš Jan Hirt byl po časovce pátý a na třetího Patricka Konrada ztrácel 9 sekund.

Už na prvním kopci se začalo závodit. O vítězství v etapě pořádně bojoval Hugh Carthy z EF Cannondale. Po prvním kopci měl na peloton necelé tři minuty. Za ním jela skupinka pronásledovatelů, ve které byli Aru, Kämna, Soler, Frank, Costan, Annacona, Paret-Peintre, L.L. Sánchez, Fabbro, Conci, A. Nibali, Mäder a Badillatti. A doskočil do ní i Simon Špilak 7. muž celkového pořad ztrácející na Bernala 2:53. Skupinka se ve sjezdu lehce zúžila za Carthym jeli Frank, Aru, Špilak, Soler a Kämna. 70 km před cílem měla tato skupinka na peloton necelou minutu.

 Když skočil náskok Špilaka, Kämny, Solera a Franka na 1:38, začala na čele pracovat Astana pro Jana Hirta. Carthy už měl v tu dobu, 53 km před cílem na Sustenpassu náskok 3:45.

 

Špilak, Kämna, Soler a Frank

 

Na finálním kopci za Carthym atakovali Špilak s Frankem a odjedli Kämnovi se Solerem. Na čele pelotonu rozjel Hirtovi tempo Luis Leon Sánchez a hlavní pole se začalo trhat. A byl to Jan Hirt, kdo atakoval z pelotonu a za chvíli byl u Solera. Hirt jel velmi ostré tempo, rozjel boj o podium. Po chvíli se s k Hirtovi dotáhl Enric Mas, ale Bernal a spol. byla nedaleko. Carthy si stále držel náskok 2:20 na Franka se Špilakem.

29 km před cílem dojel Bernal a spol. Špilaka s Frankem, to už byl ve skupince i Jan Hirt s Masem. Pod vrcholem atakoval Dennis, Bernal zareagoval, Hirt zůstal se zbytkem skupinky 22 sekund za Australsko-kolumbijsou dvojicí. Ve sjezdu Carthy náskok udržel, byť klesnul pod dvě minuty, byl stále luxusní. Bernal se dokázal udržet Dennise. Jan Hirt bohužel Benoota ani Konrada nesetřásl. A zůstal na pátem místě.

Výsledky 9. etapy TdS

 

GC_TDS2019

 

Zdroj fotografie: www.tourdesuisse.ch