Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Whirpool-Author a Mapei Merida Kaňkovský lídry Českého poháru

Ve Velké Bítěši odstartoval Český pohár. Muže a U23 ovládl Whirpool-Author Hradec Králové Tomášem Bucháčkem a Michaelem Kukrlem. Juniory zase Jakub Otruba z Mapei Merida Kaňkovský Olomouc.

03.04.2016 / 6:50

Tři lídři Českého poháru. Bucháček, Kukrle a Otruba

Stejně jako kralovali loňskému seriálu Českého poháru silničáři stáje Whirlpool Auhor zahájili i letošní ročník tohoto nejvýznamnějšího domácího seriálu. V jediné české klasice Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš zvítězil před rokem druhý v celkovém hodnocení Tomáš Bucháček, hned za ním skončil Michael Kukrle, který v loňské sezoně zvítězil mezi jezdci U23. Mezi juniory opět kraluje Mapei Merida Kaňkovský Olomouc, jasně zvítězil Jakub Otruba.

Podruhé se letos startovalo a končilo ve Velké Bíteši, premiérově však jezdci nezavítali do Brna, protože vinou sesuvu půdy u brněnské přehrady museli organizátoři trať pozměnit. Závod to ale rozhodně neovlivnilo, trať byla stejně náročná, dlouhá 168 kilometrů.

Na startu závodu nechyběl skoro nikdo z domácího pelotonu, na úvod domácí sezony vyrazilo po 142 závodníků. První se pustil do úniku Jiří Nesveda ze Sparty Praha a vyhrál první vrchařskou prémii, ale poté jej dostihli. Podstatně větší trvání měl únik dvojice Václav Nežerka (Lawi Author)  a Jonáš Vojtěch (Sparta Praha). První vyhrál rychlostní prémii, druhý pak druhou vrchařskou prémii.

Dvojice měla největší náskok kolem 85 kilometru, kdy měla k dobru 5:10. To však již veleli do boje jezdci Whirlpool Author a náskok uprchlíků se začal tenčit. Na třetí rychlostní prémii již jeli všichni pohromadě a svou rychlost uplatnil nedávný účastník dráhového světového šampionátu Vojtěch Hačecký (Whirlpool Author). Poté vyhrál ještě další prémii a se sedmi body ovládl sprinterskou soutěž závodu, nejlepším vrchařem se stal Vojtěch Jonáš.

Tempo udávali především jezdci Whirlpool Author a jejich zásluhou se vedoucí skupina začala tenčit. Akcí o úniky však příliš nebylo. Až v závěrečném osmnáctkilometrovém okruhu unikla trojice Kukrle, Bucháček a Koudela a svůj náskok dobrou spoluprací bezpečně uhájila až do spurtu. Za ní jedoucí asi dvacetičlennou skupinu rozdělil na polovinu pád. Ve spurtu využili závodníci stáje Whirlpool Author svoji početní převahu, navíc skupinu pronásledovatelů přivedl do cíle jejich excelentní spurtér Alois Kaňkovský.

Výborný výsledek zajel junior Mapei Merida Kaňkovský Olomouc Jakub Otruba, který byl 10. mezi muži, 2. mezi třiadvacítkáři a suverénní v juniorech.

Velká Bítěš - Brno - Velká Bítěš (168 km):

1. Bucháček 4:11:21, 2. Kukrle (oba Whirlpool Author), 3. Koudela (SKC Tufo Prostějov) oba stejný čas, 4. Kaňkovský (Whirlpool Author), 5. J. Stöhr (CK Příbram Fany Gastro), 6. Bláha (Dukla Praha), 7. Hampl, 8. Zahálka  (oba SKC Tufo Prostějov), 9. Hunal (Whirlpool Author), 10. Otruba (Mapei Meridao Kaňkovský)  všichni +22. KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZÁVODU