Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V sobotu startuje moravská La Primavera Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš

Závod Okolo Velké Bíteše je prvním velkým oficiálním závodem domácí silniční scény. Tradiční jarní klasikou tím rovněž startuje nejvýznamnější domácí seriál Český pohár, který má v letošním kalendáři sedm závodů. Start závodu dlouhého 168 km je v sobotu 2. dubna na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši ve 12:00 a vítěze Bíteše 2016 lze očekávat na stejném místě kolem 16. hodiny odpolední.

31.03.2016 / 8:48

VB-Brno-VB trasa závodu

V sobotu 2. dubna se koná jarní cyklistická klasika Okolo Velké Bíteše. Ta se jela poprvé v roce 1977 a na trati Brno – Velká Bíteš – Brno vyhrál František Kališ z brněnské Dukly. Tento závod tak nahradil tradiční jarní Primaveru Brno – Mikulov – Brno. Od té doby se jezdilo z Brna do Bíteše a zase zpět každoročně a mezi vítězi jsou opravdové legendy české a československé silnice. Jen namátkou si připomeňme jména vítězů, jakými bylitřeba Milan Jurčo, Lubor Tesař (ten vyhrál 2x), František Raboň, Leopold König nebo Milan Kadlec (rovněž 2x). Ten byl také posledním vítězem na trati z Brna do Velké Bíteše a zpět.

Vloni už se jelo poprvé na obrácené trati, tedy z Velké Bíteše do Brna a zpět. Triumfoval zde policista hradeckého týmu Whirlpool-Author Jiří Polnický a ten svým vítězstvím v české jarní klasice položil základ k pozdějšímu celkovému prvenství v českém silničním poháru 2015.

VB_B_VB_Plakat

Kvůli technickým problémům bude letos závodění okolo Brna vynecháno – sesuv půdy u brněnské přehrady – a tak, aby byla zachována tradiční délka přes 160 km – byl přidán ještě jeden okruh z Bíteše do Říčan a dále přes Rosice, Zastávku zpět do Bíteše. Diváci samozřejmě o nic nepřijdou, obávané stoupání ze Zastávky nahoru do Zbraslavi se pojede prostě jednou navíc.

A kde hledat letošní favority? Určitě mezi jezdci nejlepšího domácího klubu Whirlpool-Author, ale na startu prvního závodu Českého silničního poháru 2016 budou i cyklisté Cycling Academy p/b Sagan, AC Sparty Praha, CK Příbram, SKC Tufo Prostějov a samozřejmě i domácího pořadatelského klubu TJ Favorit Brno pod vedením trenéra Františka Trkala, kteří obhajují stříbro z loňské sezóny v soutěži týmů.

Start závodu dlouhého 168 km je v sobotu 2. dubna 2016 na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši přímo v pravé poledne, tedy ve 12 hodin a vítěze Bíteše 2016 lze očekávat na stejném místě kolem 16. hodiny odpolední.

Trať závodu vede tradičně přes velké okruhy na 38 km (Velká Bíteš, Domašov, Říčany, Rosice, Zastávka, Zbraslav do Velké Bíteše) a ty malé, finálové na 18 km, z Velké Bíteše přes Vlkov do Osové Bítýšky a zpět do Velké Bíteše. Časový itinerář