Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Startuje Okolo Algarve

Ve středu začíná další ročník etapového závodu Okolo Algarve. Loni jej vyhrál Tadej Pogačar a etapu uzmul náš Zdeněk Štybar. Ani jeden letos nestartují, i tak bude závod nabytý jmény. Jen namátkou: Nibali, Thomas, López, Evenepoel, van Avermaet, Gilbert a také Mathieu van der Poel...

16.02.2020 / 7:00

Etapy_Algarve

 

Volta ao Algarve se jede už po 46. V pěti dnech dostanou šanci sprinteři, klasikáři, borci na celkové a také časovkáři. První etapa je spurterská, loni ji vyhrál Jakobsen před Démarem a Ackermannem. Ve druhé si to rozdají vrchaři. Loňské podium na Foia: 1. Pogačar, 2. Poels, 3. Mas. Třetí etapa opě rovinatá, loni ji vyhrál Dylan Groeneweggen, i když neměla úplně totožný profil jako letos.

Zdeněk Štybar loni vyhrál etapu na Algarve

 

Ve čtvrté minulý rok v Malhao triumfoval náš Zdeněk Štybar a časovku v roce 2019 vyhrál na stejné trati v Lagos Srefan Küng z FDJ.

 

Kdo tedy bude bojovat o triumfy v roce 2020. Ve spurtech jsou přihlášení: Viviani, Jakobsen, Kristoff, Degenkolb, Aberasturi, Cimolai, Trentin, Modolo, D. Van Poppel, Swift a určitě nesmíme zapomínat v závěrech na Mathieu van der Poela.

Čtvrtou klasikářskou etapu by mohl urvat někdo z okruhu: van der Poel, Gilbert, van Avermaet, Mollema, L.L. Sánchez, Wellens, Stuyven, Politt, Costa, Kwiatkowski, van Baarle, Lampaert, D.Martin, Schachmann, Meurisse.

Mistr světa v cyklokrosu Mathieu van der Poel

 

Pak je tu 20 km dlouhá časovka. Tady to bude krásný souboj Evenepoel, Küng, Dennis, možná se přidá Thomas, Lampaert, Castroviejo a pozor je tu trojnásobný mistr světa časovky do 23 Mikkel Bjerg u UAE.

Tadej Pogačar vyhrál Algarve 2019

 

A pak je tu druhá etapa pro vrchaře a hlavně boj o celkové. Loni vyhrál ve Foia Tadej Pogačar a třeba na Künga získal přes tři minuty. Letos tedy máme na soupiskách Lópeze z Astany, Nibaliho debutujícího v Treku s podporou Mollemy, Dana Martina v ISN, který se dobře ukázal na Valencii, Ineos s Thomas a Kwiatkowskim.
Dále je tu Bora se Schachmannem, a zajímavé bude, jak se v kopci udrží Evenepoel a co předvede Mathieu van der Poel. Máme se na co těšit...

PŘEDBĚŽNÁ STARTOVKA ALGARVE 2020

 

Zdroj fotografie: voltaaoalgarve.com/en