Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Startuje Okolo Algarve

Ve středu začíná další ročník etapového závodu Okolo Algarve. Loni jej vyhrál Tadej Pogačar a etapu uzmul náš Zdeněk Štybar. Ani jeden letos nestartují, i tak bude závod nabytý jmény. Jen namátkou: Nibali, Thomas, López, Evenepoel, van Avermaet, Gilbert a také Mathieu van der Poel...

16.02.2020 / 7:00

Etapy_Algarve

 

Volta ao Algarve se jede už po 46. V pěti dnech dostanou šanci sprinteři, klasikáři, borci na celkové a také časovkáři. První etapa je spurterská, loni ji vyhrál Jakobsen před Démarem a Ackermannem. Ve druhé si to rozdají vrchaři. Loňské podium na Foia: 1. Pogačar, 2. Poels, 3. Mas. Třetí etapa opě rovinatá, loni ji vyhrál Dylan Groeneweggen, i když neměla úplně totožný profil jako letos.

Zdeněk Štybar loni vyhrál etapu na Algarve

 

Ve čtvrté minulý rok v Malhao triumfoval náš Zdeněk Štybar a časovku v roce 2019 vyhrál na stejné trati v Lagos Srefan Küng z FDJ.

 

Kdo tedy bude bojovat o triumfy v roce 2020. Ve spurtech jsou přihlášení: Viviani, Jakobsen, Kristoff, Degenkolb, Aberasturi, Cimolai, Trentin, Modolo, D. Van Poppel, Swift a určitě nesmíme zapomínat v závěrech na Mathieu van der Poela.

Čtvrtou klasikářskou etapu by mohl urvat někdo z okruhu: van der Poel, Gilbert, van Avermaet, Mollema, L.L. Sánchez, Wellens, Stuyven, Politt, Costa, Kwiatkowski, van Baarle, Lampaert, D.Martin, Schachmann, Meurisse.

Mistr světa v cyklokrosu Mathieu van der Poel

 

Pak je tu 20 km dlouhá časovka. Tady to bude krásný souboj Evenepoel, Küng, Dennis, možná se přidá Thomas, Lampaert, Castroviejo a pozor je tu trojnásobný mistr světa časovky do 23 Mikkel Bjerg u UAE.

Tadej Pogačar vyhrál Algarve 2019

 

A pak je tu druhá etapa pro vrchaře a hlavně boj o celkové. Loni vyhrál ve Foia Tadej Pogačar a třeba na Künga získal přes tři minuty. Letos tedy máme na soupiskách Lópeze z Astany, Nibaliho debutujícího v Treku s podporou Mollemy, Dana Martina v ISN, který se dobře ukázal na Valencii, Ineos s Thomas a Kwiatkowskim.
Dále je tu Bora se Schachmannem, a zajímavé bude, jak se v kopci udrží Evenepoel a co předvede Mathieu van der Poel. Máme se na co těšit...

PŘEDBĚŽNÁ STARTOVKA ALGARVE 2020

 

Zdroj fotografie: voltaaoalgarve.com/en