Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Volta ao Algarve má na startu Štybara a Černého

Ve středu 20. února startuje pětietapový závod Volta ao Algarve em Bicicleta. V sestavě Decenuninck-Quick Step nechybí Zdeněk Štybar, za CCC Team jede prvně Josef Černý.

14.02.2019 / 8:15

Loni vyhrál Algarve Polák Michal Kwiatkowski

 

V roce 2018 kraloval na Algarve Michal Kwiatkowski, který vyhrál před Geraintem Thomasem o minutu a půl, další minutu nadělil třetímu van Garderenovi. V roce 2017 vyhrál závod Primož Roglič a předchozí dva ročníky Geraint Thomas.

Dylan Groeneweggen vyhrál loni první etapu

 

Volta ao Algarve se jede po pětačtyřicáté. I letos je na pořadu pět etap, v nichž ta třetí 20 km dlouhá časovka v Lagoa dává v celkovém pořadí velkou šanci také časovkářům. I letos je skladba etap podobná jako loni. První bude zřejmě spurterská, v roce 2018 přespurtoval Groeneweggen Démara. Druhá do Foia bude jednou z klíčových, letos je stoupání kratší než před rokem, má necelých 8 km a průměr 6,7%.

Profily etap Volta ao Algarve 2019

 

Po zmiňované rovinaté časovce přichází další rovinatá etapa, v roce 2018 ji také vyhrál Groeneweggen. Poslední etapa končí na Alto do Malhao, kde se bude rozhodovat na těžkém tříkilometrovém stoupání.

Volta ao Algarve

 

Kdo se bude rvát o vítězství letos? Premianti předchozích ročníků (Thomas, Roglič, Kwiatkowski) budou na Algarve chybět. O spurterské etapy bude naopak bojovat loňský sprinterský král Algarve Dylan Groeneweggen z Lotto Jumbo-Visma. Hlavními konkurenty budou Fabio Jakobsen z Deceuninck-Quick Step, Pascal Ackermann z Bora Hansgrohe, Arnaud Démare z FDJ, John Degenkolb z Treku, Jasper Philipsen z UAE a Christophe Laporte z Cofidisu..

V časovce se utkají Stefan Küng jedoucí poprvé za FDJ, Maciej Bodnar z Bory, Ryan Mullen z Treku, Yves Lampaert z Deceuninck-Quick Step, Soren Kragh-Andersen z Team Sunweb nebo Dylan van Baarle ze Sky. A o celkové vítězství? Ze Sky jedou Wout Poels a David De la Cruz, z Deceuninck-Quick Step Enric Mas, v Sunwebu Sam Oomen, za Boru Patrick Konrad, za UAE Fabio Aru. Z domácích borců by mohl zazáři Ruben Guerreiro z Katushy.

Zdroj fotografie: voltaaoalgarve.com