Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Nová generace kombinez Sonic od Kalas Sportswear

Firma Kalas Sportswear ve spolupráci s Britským cyklistickým národním týmem v posledních 15 měsících vyvíjela novou generaci kombinez a nyní oznamuje jejich oficiální představení a začátek prodeje.

12.02.2019 / 18:54

Kombinéza Kalas Sportswear

 

Světové rekordy, mistrovské tituly a zlaté olympijské medaile – všechny tyto momenty významně určující karieru sportovce se nestávají náhodou. Rozdíl mezi prvním a druhým v pořadí vyžaduje nekonečné hodiny soustředění, odhodlání, obětování a oddanosti. Nemluvě o jistém druhu talentu, přítomnost trenérů a realizačního týmu. Aby sportovec dosáhl dokonalosti, není žádná snaha marná. Pokud jde o splnění celoživotního snu, musí své nadšení sdílet všichni, kterých se tento závazek týká.

Když v roce 2017 navázala firma Kalas spolupráci s Britským svazem cyklistiky, společně si určili ambiciózní cíl vytvořit nejrychlejší kombinézu na světě.

 

Sonic 2019

Nová kombinéza Sonic je výsledkem mnohaměsíční práce a symbolem opravdové spolupráce za účelem vytvořit inovativní produkt. Specialisti z vývojového oddělení Kalas pracovali v úzkém kontaktu s anglickými výzkumníky pro inovaci, elitními stíhači a sprintery britského národního týmu. S cílem dosažení nejmenšího aerodynamického odporu provedli mnoho testů na dráze v Manchesteru a pečlivě vybrali látky doporučené od textilních odborníků z Itálie.

Již po prvních měsících vývoje dosahoval prototyp kombinézy vynikajících výsledků. Proto se Britský svaz rozhodl začátkem března roku 2018 využít kombinézy při Mistroství světa na dráze v holandském Apeldoornu, kde si v nich tým anglických stíhačů dojel pro duhové trikoty. Od té doby kombinéza dostala několik nepatrných kosmetických úprav a vznikla hned celá nová generace aerodynamických kombinéz v pánském a dámském provedení pro dráhový sprint, vytrvalostní disciplíny a silniční časovky.

Nová kombinéza Sonic je výsledkem mnohaměsíční

"Vybrali jsme si značku Kalas jako dodavatele našeho oblečení proto, že jsou schopni dodat širokou škálu kvalitního oblečení a chtějí stále inovovat, což je pro náš tým velmi důležité. Ukázali, že mají zájem s námi vyvíjet nové produkty a být součástí jednotlivých úspěchů závodníků. Pomáhají nám hledat a zlepšovat drobné rozdíly na oblečení, díky nimž jsou závodníci lepší," řekl Stephen Park OBE, vedoucí vývojového centra britského týmu.

Kalas Sportswear

 

"Z prvního prototypu kombinézy Sonic, který jsme měli na mistrovství světa 2018, jsem měl skvělý pocit. Jedním z nejdůležitějších aspektů rychlé kombinézy je, aby dobře seděla, a to se vývojovému týmu Kalas náramně podařilo. I pohodlné sedlo je důležité. Podle mě, pokud se dají tyto dva aspekty dohromady, vznikne rychlá kombinéza." Charlie Tanfield - člen vítězných stíhačů z MS

Kombinézy Sonic nejsou určeny jen pro britské závodníky. U značky Kalas jsou kombinézy k dostání pro klubové jezdce ve vlastním designu a během několika dní budou k dispozici i pro jednotlivce na eshopu.

Zdroj fotografie: www.kalas.cz