Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Tomáš Bárta vyhrál sprinterskou soutěž na Karpatech

Reprezentační tým U23 ve složení Tomáš Bárta, Matěj Štibingr, Vladimír Mikšaník, Jan Kašpar a Michal Procházka získal na etapovém závodě Carpathian Couriers Race dres pro nejlepšího sprintera a také první letošní body do žebříčku UCI.

08.05.2019 / 6:47

Čeští reprezentanti o sobě dali vědět hned v prologu, když se Vladimír Mikšaník, který je v elitní kategorii teprve prvním rokem, blýskl sedmým místem. Následovaly dvě přes sto padesát kilometrů dlouhé etapy. V nich tým pracoval pro lídra Matěje Štibingra, nejzkušenějšího a nejstaršího člena reprezentačního výběru, kterému měl profil náročného závodu nejvíce vyhovovat. Ten se dostal do bojů o body po druhé etapě, ve které skončil jedenáctý a v průběžném hodnocení ho to vyneslo na desátou příčku se ztrátou dvou a tři čtvrtě minuty na vedoucího Marijn Van Den Berga (Metec-TKH Continental).

Tomáš Bárta získal trikot pro nejlepšího na Carpathian race

Druhá etapa byla hodně náročná, profil byl členitý a nebylo kde odpočívat. Na desátém kilometru se pokusil o únik Tomáš Bárta, místy měl náskok až dvou minut. V závěru pak útočili ti nejlepší a Matěj mezi nimi nechyběl,“ byl spokojen s plněním týmové taktiky reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Třetí etapa byla ještě o poznání úspěšnější, Tomáš Bárta po ní oblékl žlutý dres pro průběžně vedoucího závodníka sprinterské soutěže. Štibingr nadále figuroval na desáté pozici.

Závodníci měli za úkol dostat se opět do úniku, což se povedlo zase Bártovi. V asi desetičlenné skupině uprchlíků sbíral body na prémiích a díky tomu, že bodoval i předchozí dny, oblékl po etapě dres. Matěj měl šetřit síly a ukázat se v závěru etapy, což se také podařilo,“ řekl Konečný.

Změnu v celkovém pořadí nepřinesla ani čtvrtá etapa, a tak do závěrečné páté etapy nastupoval český tým s cílem udržet dres nejlepšího sprintera a zároveň postavení Štibingra v celkovém pořadí.

ČRU23

„Kluci v poslední etapě okusili pravou cyklistiku. Byl to opravdu test morálky, když na startu byly čtyři stupně, vytrvale pršelo, a hlavně hodně foukalo. Upozorňoval jsem je, aby nic nepodcenili a neprochladli. Šli do toho naplno, na prvním terezínu roztrhali peloton a na čele se utvořila sedmičlenná skupina, která se udržela na čele téměř až do cíle a my tam měli hned tři závodníky, a to Bártu, Štibingra a Procházku. Tímto výkonem si Bárta pojistil dres nejlepšího sprintera a Štibingr se navíc posunul v celkovém hodnocení na osmou příčku. Vynikající výkon předvedl také Michal Procházka, když byl ve skupince k ruce jak Tomášovi, tak Matějovi. Byla to pro něj navíc první reprezentační akce vůbec a hned dokázal, že do nejužšího výběru závodníků U23 rozhodně patří,“ řekl k výkonu svých svěřenců trenér a dodal: „kluci si za dnešní výkon zaslouží velký obdiv. Podali skvělý týmový výkon a v těchto extrémních podmínkách to celkově zvládli velmi dobře.“

Zdroj fotografie: www.ceskysvazcyklistiky.cz