Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


VC Hlohovce – Trofeo Cinelli vyhrál Slovák Malovec. Alois Kaňkovský dojel třetí

Letošní cyklistickou sezónu otevřel tradiční závod v okolí Břeclavi VC Hlohovce - Trofeo Cinelli. Zvítězil Slovák Malovec před krajanem Čaneckým a Aloisem Kaňkovským. Mezi juniory vyhrál Michal Brázda z Cyklo Mapei Kaňkovský.

29.03.2015 / 8:25

Michal Brázda z Cyklo Mapei Kaňkovský nejlepším juniorem

Letošní ročník závodu VC Hlohovce – Trofeo Cinelli vyhrál Luboš Malovec, slovenský závodník ve službách izraelského týmu Cycling Academy. Malovec byl nejrychlejší ve spurtu první skupiny, když porazil svého krajana Marka Čaneckého z Amplatz – BMC a nejlepšího Čecha Aloise Kaňkovského z Whiprool - Author.

Závod v Hlohovci byl velmi chladný a především větrný. Na 104 km dlouhou trasu závodu nejdříve vyjeli junioři, o minutu později peloton kategorie U23 a o další minutu později peloton elitních závodníků. Poté co se sjely skupiny juniorů a U23, vyrazil do útoku Daniel Turek (Cycling Academy) a s ním junior Jakub Otruba (Mapei Cyklo Kaňkovský) a Tomáš Zechmeister (Puskinak.cz). V polovině závodu však byli dojeti zredukovaným pelotonem, který se pomalu dělil zejména na větru.

Sólový únik vyzkoušel mladý Radovan Doležel (SKC Tufo Prostějov) a za ním se peloton začal dělit na menší skupiny. Následně se vytvořila první skupina 12 závodníků, mezi kterými se mělo rozhodnout o vítězi.

Únik vyzkoušel Marek Čanecký, ale nenašel dostatečnou podporu ve svých kolezích v úniku. V posledním okruhu zaútočili Jiří Polnický (Whirlpool – Author) a Tomáš Koudela (SKC Tufo Prostějov). Avšak i jejich snaha skončila kilometr před cílem a do finiše se řítila první skupina. Ve spurtu byl jednoznačně nejrychlejší slovenský závodník Luboš Malovec, druhý dojel Marek Čanecký a třetí Alois Kaňkovský. Nejlepším juniorem se stal Michal Brázda z Mapei Cyklo Kaňkovský,  který skončil třináctý celkově i mezi muži. Mezi ženami vyhrála Elen Vaníčková z Remerx-Merida Team Kolín, před Martinou Růžičkovou z Koga Ladies - Protective a Terezou Gargelovou z TJ Uničov. Nejlepší juniorkou a druhou mezi ženami byla Nikola Nosková z Jablonce.

TZ Moravia Classics
Zdroj fotografie: www.hkcycling.cz https://www.facebook.com/mapeicyklokankovsky.mapeicyklokankovsky