Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V Uničově první Modolo před Wippertem. Alois Kaňkovský dospurtoval sedmý

Druhá etapa Czech Cycling Tour mířila z Olomouc do Uničova a dle očekávání končila hromadným spurtem na Dukelské ulici. První byl na cílové čáře Ital Sacha Modolo z Lampre Merida před Wouterem Wippertem z Cannondalu. Alois Kaňkovský dospurtoval na sedmém místě.

12.08.2016 / 19:41

Sacha Modolo a jeho vítězné gesto

Druhá etapa Czech Tour měřila 177 kilometrů a přes kopce okolo hradu Bouzova se vrátila na rovnou Hanou do Litovle a tři okruhy do Uničova. V úniku dnes bylo šest jezdců. Rémi Cavagna z české stáje Klein Constandia, Artem Ovečkin z Gazpromu, Adam Stachowiak z Verva Active Jet Teamu, Alessandro Malagutti z italského Uniera, Sven Van Luijk z Parkhotelu Valkenburg a německý cyklokrosař Philipp Walsleben z Beobank Coredon. Šestice si vypracovala až čtyřminutový náskok, ale směrem k Uničovu se začal snižovat.

Na první průjezdu Dukelskou měla šestice k dobru už jen dvě a čtvrt minuty, dvě kola před cílem už to bylo něco přes minutu a na čele už zbyla jen čtveřice a kolo do cíle už jel balík pohromadě, stále vedený americkým Cannondalem, který chystal pozici pro nizozemského rychlíka Wouter Wipperta. Ten byl v koncovce rychlý, ale nestačil na italského spurtera Sachu Modola, který byl na pásce rychlejší. Třetí dospurtoval další italský cyklista Matteo Malucceli z Uniera. Z našich byl nejlepší dle předpokladů téměř domácí Alois Kaňkovský Whirpool Author na sedmém  místě. Celkově jde do žlutého Wouter Wippert, bodovací dres má Modolo, vrchařský Walsleben, mladíka Cavagna. Nejlepším Čechem je František Sisr z Klein Constantia.

 

Alois Kaňkovský

"V etapě se nechala odjet skupina, v závěru se mělo jet tempo, ale nebylo takové, jaké jsem čekal. Věřil jsem, že se to na okruzích více roztrhá na větru, protože to je moje silná stránka a já z toho vytěžím. Ale zůstávalo tam spousta lidí a já jsem tam byl sám. Chyběl mi Vojta Hačecký, který mi v tom pomáhá, ale je nemocný. Bylo náročné si to tam objíždět, 15 km do cíle jsem tam byl sám. Balík mě dost často zavřel, musel jsme si to objíždě a tím jsem ztratil hodně sil, které mi v závěru chyběli k tomu, aby to bylo lepší, než sedmé místo," zhodnotil závěr etapy Alois Kaňkovský z Whirpool-Author. Hodně dlouho tahak špici americký Cannondale, který tvořil pozici pro druhého Woutera Wipperta. "Byl jsem mezi vlakama Cannondalu a Wallonie-Bruxelles, pak tam z boku přijelo Lambre, zůstal jsem tam trochu mimo, šli jsme tam i přes trávu v zatáčce, ale to je spurt," doplňoval Alois Kaňkovský. Na domácí půdě závodí rodák z Bělkovice-Lašťan vždy rád. "Mám tady hodně známých, kamarádů, jezdím tady vždycky rád, chci se vždy ukázat, dnes to bylo opravdu těžké. Modolo tam má svůj vláček, bylo těžké se prosadit."

TOP 10 2. etapy v Uničově

 

_MG_8850 _MG_8854 _MG_8859 _MG_8889 _MG_8914 _MG_8919 _MG_8969 _MG_8972 _MG_9005