Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Týmovou časovku ve Frýdku vyhrál Cannondale. Vede Nizozemec Sebastian Langeveld

Nástrahy boje proti chronometru zvládli v úvodní etapě letošního ročníku Czech Cycling Tour ve Frýdku-Místku nejlépe cyklisté americké stáje Cannondale-Drapac Pro Cycling Teamu, kteří zvítězili před polským CCC Sprandi Polkowice a českou farmou Etixxu Klein Constantia. Vedoucím mužem závodu je Nizozemec Sebastian Langeveld.

11.08.2016 / 18:46

Vítězný Cannondale

Ve Frýdku-Místku se jela týmová časovka na 17,3 km, nebyla to úplně rovina, cyklisté nastoupali 264 metrů. Nástrahy trati nejlépe zvládli borci z amerického týmu Cannondale-Drapac Pro Cycling Team, kteří dojeli do cíle v čase 20:05 v rychlostním průměru 51,69 km/h. V cíli byl první Nizozemec Sebastian Langeveld, který je v růžovém. Spolu s ním dojeli ve vítězném čase ještě Langeveld, Wippert, Zepunkte a Skjerping. 11 sekund zpět byli Polácí CCC Sprandi Polkowice, v cíli byla čtveřice De la Parte, Grosschartner, Rebellin a Samoilov, naši borci Hirt a Černý dojeli s větší ztrátou. Třetí místo obsadila česká farma Etixxu Klein Constantia. S patnáctivteřinovou ztrátou na Cannondale dojeli Cavagna, Cortina, Sisr, Schlegel a Lecrocq. Mezi  boci Klein Constantia už přijeli i Italové z Lampre. V cíli byla čtyřka Cimolai, Mori, Petilli a Ulissi. Celek Klein Constantia sesadil z prvního místa o tři vteřiny tým CCC Sprandi, který na CCT přijel ve velmi silné sestavě včetně české dvojice. "Každý chce vyhrát, ale i druhé místo je dobré. Trať byla sice krátká, ale rozhodně ne lehká. Hlavně úsek zpět do Frýdku-Místku proti větru dal zabrat," řekl Josef Černý. A Michal Schlegel z Klein Constantia přidal: "Bylo to hodně rychlé, v osmi lidech těch sedmnáct kilometrů bylo ale příjemných. Se třetím místem jsme spokojeni, nechtěli jsme moc ztratit, abychom mohli bojovat o celkové dobré umístění a to se povedlo."

Klein Constantia dojel třetí v týmové časovce ve Frýdku

Páté místo obsadili Belgičani z Wallonie-Bruxelles se ztrátou 19 sekund. Královéhradecký Whirpool-Author dojel osmý se ztrátou 34 vteřin. "Myslím, že můžeme být spokojeni. Máme v týmu hodně mladých jezdců, kteří týmovou časovku mockrát nejeli, takže z tohoto pohledu jsme předvedli slušný výkon. Nechtěli jsme moc ztratit a to se nám povedlo. Já osobně se těším hlavně na zítřejší etapu s cílem v Uničově, protože to je pro mě jediná možnost spurtovat o dobré umístění. Loni mi tam spadl dvě stovky metrů před cílem řetěz, takže jsem nakonec místo na stupních vítězů skončil čtvrtý, to bych chtěl letos vylepšit," řekl jeden z nejzkušenějších jezdců Whirlpool Author Alois Kaňkovský.

Zítra závod pokračuje etapou z Olomouce do Uničova.

Vedoucí trikot má Nizozemec Langeveld

Výsledky týmová časovka (17,3 km):

1. Cannondale (Bauer, Bevin, Langeveld, Marangoni, Muller, Skjerping, Wippert, Zepuntke) 20:05, 2. CCC Sprandi Polkowice (Hirt, Černý, de la Parte, Grosschartner, Mihajlov, Rebellin, Samojlau, Szmyd) +11, 3. Klein Constantia (Cavagna, Garcia, Lehký, Prado, Schlegel, Lecroq, Sisr, Kasperkiewicz) +15, 4. Lampre Merida +15, 5. Wallonie Bruxelles +19, 6. Verva Activejet +21.