Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Diego Ulissi vyhrál královskou etapu ve Šternberku. Karel Hník potřetí za sebou druhý

Czech Cycling Tour povětšinou rozhoduje jesenická etapa s Ecce Homo ve Šternberku. Zřejmě tomu tak bude i letos. Závěrečné okruhy ve šternberku ovládl Ital Diego Ulissi z Lampre, který drží před poslední dolanskou etapou žlutý dres. Druhý v etapě dojel Karel Hník z Active Verva Teamu a třetí byl Davide Rebellin z CCC Sprandi Polkowice.

13.08.2016 / 18:22

Podium ve třetí etapě ve Šternberku.

Třetí etapu z Mohelnice do Šternberka 187,4 km dlouhou vyhrál po sólo úniku na okruzích ve Šternberku italský cyklista v dresu Lampre Merida Diego Ulissi. Druhý dojel na náměstí ve Šternberku Karel Hník z Active Verva Jet Teamu a třetí zkušený Ital Davide Rebellin z CCC Sprandi Polkowice. Ital Ulissi vede Czech Tour i celkově.

Sladké pocity vítězství...

Etapu opět odstartoval únik, do kterého se vydali Bucháček, Walsleben, Nolten, Kusztor, Kouvenhowen, De Winter, Simon a posléze doskočili do úniku ještě František Sisr z Klein Constantia a Zimmermann. Ještě před Šternberkem byl však únik hlavním polem zlikvidován a bylo jasné, že se bude rozhodovat na Ecce Homo. Tempo rozjela Lampre Merida, v prvním okruhu ho akceptovalo už jen 23 cyklistů, ve druhém okruhu už nastoupil Diego Ulissi a drželi se ho už jen Rebellin, Hník a Langeveld (Cannondale). V posledním okruhu Ulissi ještě přitlačil na pilu a do cíle přijel s náskokem 29 sekund před Karlem Hníkem a třiceti před Rebellinem. Další z našich Michal Schlegel z Klein Constantia byl 14. a Jan Hirt z CCC Sprandi Polkowice dojel 19. Ulissi má kromě žlutého dresu i bílý pro nejlepšího sprintera, růžový pro vrchaře drží Philipp Walsleben z Beobank Corendon, červený pro nejlepšího mladého jezdce pak Michal Schlegel z Klein Constantia. Nejlepším českým jezdcem je Karel Hník.

Lampre jelo bomby...

"Jelo se mi dobře, trošku mě mrzí zase to druhé místo, už to mám tady potřetí za sebou. V posledním kole jsem začal jako první, nastoupil jsem, ale Diego mě dojel a nastoupil na horizontu. Na to už jsme nedokázal zareagovat, ale jsem spokojen. Formu nemám úplně ještě vyladěnou, takže to dopadlo pro mě i pro tým velmi dobře. Kluci jeli na mě, připravili mi pozici výborně. Celkově bych měl být čtvrtý. Zítra bude foukat, jsou tam okruhy, je to spíše pro klasikáře, cíl je na rovině. Pokud bude foukat, tak to bude náročné a nesmíme nic podcenit," říkal po závodě Karel Hník z Active Verva Jet Teamu.
Ten pochválil kvalitu a organizaci závodu. "Každý rok se mi zdá kvalita startovního pole silnější, organizačně je to zajištěno velmi dobře, takže se se vždy rád vracím a organizátorům za nejlepší český etapák dík," říká Karek Hník jehož bratr Jakub hájí coby kadet barvy týmu Mapei Merida Kaňkovský Olomouc. "Brácha jde, dá se říci, v mých šlépějích. Jde mu to dobře, postupně se snaží zlepšovat, věřím, že se mu rýsuje pěkná cyklistická kariéra," dodal rodák z Vrchlabí.

Karel Hník na vyjetí po závodě.