Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Kdo vyhraje generálku na Tour Critérium du Dauphiné?

Loni opanoval Critérium du Dauphiné Geraint Thomas ze Sky a pak vyhrál v červenci i Tour de France. Letos se na Dauphiné velšský borce nepředstaví, zato pojede v Ineosu Froome. Další favorité na Dauphiné? Bardet, Pinot, Fuglsang, A.Yates, D.Martin, Porte, N.Quintana, Kruijswijk nebo Buchmann. Po ukončemém Giru se představí i Tom Dumoulin. V sestavě DQS jsou Zdeněk Štybar a Petr Vakoč.

05.06.2019 / 6:19

Mapa závodu CdD2019

V posledních šesti letech byl čtyřikrát vítěz Dauphiné také vítězem Tour de France. Třikrát to byl Chris Froome, jednou Geraint Thomas. Chris Froome je na startu Dauphiné i letos. V roce 2017 vyhrál CdD Dán Jakob Fuglsang, a ten má letos vynikající formu, kterou korunoval vítězstvím na Lutychu.

 

Critérium du Dauphiné

 

Na cyklisty čekají v úvodu náročné trasy v departmentu Cantal, kde se jedou první tři etapy, pak následuje 26 km dlouhá časovka, aby přišly na řadu horské etapy, které mají v závodu číslo 6., 7. a 8. Cyklisté budou mít v 71. ročníku Dauphiné k vystoupání 40 kategorizovaných vrcholů.

 

Časovka v Roanne

 

Z vrchařů se představí Romain Bardet a Daniel Martin, oba byli už dvakrát na podiu Dauphiné. Jede i vloni druhý Adam Yates šestý Buchmann a sedmý Latour. Critérium po delší době vyzkouší Thibaut Pinot a představí se i druhý z Paris-Nice Nairo Quintana. Po odstoupení z Gira se v dresu Sunwebu představí Tom Dumoulin. Po etapách určitě půjde i Julian Alaphilippe z Deceuninck-Quick Step, který má v zádech ještě Philippa Gilberta.

Další zajímavá jména na startu? Benoot, L.L. Sánchez, Impey, Kwiatkowski, Naesen, Politt, Lutsenko, Rolland, Barguil, Teuns, Gaudu, Lambrecht, Woods. Ve dvou či třech spurterských dojezdech se o vítězství porvou Sam Bennett, Colbrelli, Hodeg, Boasson Hagen, Venturini, Greipel, Bouhanni, Mezgec a Ballerini.

Češi na Dauphiné

 

A nesmíme samozřejmě zapomenout na české duo v sestavě Deceuninck-Quick Step Zdeněk Štybar a Petr Vakoč, pro kterého je to premiéra na Dauphiné.

 

Osmá etapa Dauphiné

Zdroj fotografie: www.criterium-du-dauphine.fr