Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Kdo vyhraje generálku na Tour Critérium du Dauphiné?

Loni opanoval Critérium du Dauphiné Geraint Thomas ze Sky a pak vyhrál v červenci i Tour de France. Letos se na Dauphiné velšský borce nepředstaví, zato pojede v Ineosu Froome. Další favorité na Dauphiné? Bardet, Pinot, Fuglsang, A.Yates, D.Martin, Porte, N.Quintana, Kruijswijk nebo Buchmann. Po ukončemém Giru se představí i Tom Dumoulin. V sestavě DQS jsou Zdeněk Štybar a Petr Vakoč.

05.06.2019 / 6:19

Mapa závodu CdD2019

V posledních šesti letech byl čtyřikrát vítěz Dauphiné také vítězem Tour de France. Třikrát to byl Chris Froome, jednou Geraint Thomas. Chris Froome je na startu Dauphiné i letos. V roce 2017 vyhrál CdD Dán Jakob Fuglsang, a ten má letos vynikající formu, kterou korunoval vítězstvím na Lutychu.

 

Critérium du Dauphiné

 

Na cyklisty čekají v úvodu náročné trasy v departmentu Cantal, kde se jedou první tři etapy, pak následuje 26 km dlouhá časovka, aby přišly na řadu horské etapy, které mají v závodu číslo 6., 7. a 8. Cyklisté budou mít v 71. ročníku Dauphiné k vystoupání 40 kategorizovaných vrcholů.

 

Časovka v Roanne

 

Z vrchařů se představí Romain Bardet a Daniel Martin, oba byli už dvakrát na podiu Dauphiné. Jede i vloni druhý Adam Yates šestý Buchmann a sedmý Latour. Critérium po delší době vyzkouší Thibaut Pinot a představí se i druhý z Paris-Nice Nairo Quintana. Po odstoupení z Gira se v dresu Sunwebu představí Tom Dumoulin. Po etapách určitě půjde i Julian Alaphilippe z Deceuninck-Quick Step, který má v zádech ještě Philippa Gilberta.

Další zajímavá jména na startu? Benoot, L.L. Sánchez, Impey, Kwiatkowski, Naesen, Politt, Lutsenko, Rolland, Barguil, Teuns, Gaudu, Lambrecht, Woods. Ve dvou či třech spurterských dojezdech se o vítězství porvou Sam Bennett, Colbrelli, Hodeg, Boasson Hagen, Venturini, Greipel, Bouhanni, Mezgec a Ballerini.

Češi na Dauphiné

 

A nesmíme samozřejmě zapomenout na české duo v sestavě Deceuninck-Quick Step Zdeněk Štybar a Petr Vakoč, pro kterého je to premiéra na Dauphiné.

 

Osmá etapa Dauphiné

Zdroj fotografie: www.criterium-du-dauphine.fr