Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V sobotu startuje Milán - San Remo. Prosadí se Zdeněk Štybar?

Už v sobotu startuje italská klasika Milán - San Remo. V obvykle drsném předjarním počasí si to cyklisti rozdají na 291 kilometrech ve 107. ročníku La Primavera. Na startu jsou i tři Češi. Zdeněk Štybar patří k favoritům, jedou i Roman Kreuziger a Jan Bárta.

16.03.2016 / 21:27

 

 

Milán - San Remo klasika jak má být...

Poslední čtyři vítězové italské klasiky Milan - San Remo? Degenkolg, Kristoff, Ciolek a Gerrans. První jmenovaný na startu nebude, kvůli nešťastné příhodě ze začátku roku, kdy bristká řidička sestřelila tréninkovou skupinu Giant-Alpecin na soustředění v Calpe. Alexander Kristoff z Kaťuši na startu je, Ciolek a Gerrans chybějí. Na startu jsou čtyři Češi. Zdeněk Štybar Etixx - Quick Step prokázal výbornou formu na Strade Bianchi (2. místo) i na Tirreno - Adriatico, kde vyhrál jednu etapu a do předposlední etapy držel Maglia Azzura. Jak se mu na italském závoodu vedlo ve dvou ročnících kterých se účastnil? Loni 56. se ztrátou tří minuty, ale předloni byl sedmý. Na startu je i Roman Kreuziger, který ale zřejmě bude pomáhat ke triumfu slovenskému kolegovi v dresu Tinkoffu Peteru Saganovi. Jan Bárta z Bory-18 Argon určitě zkusí únik. V původní sestavě CCC byl i Jan Hirt, ale nakonec nominován nebyl.

 

Trasa závodu v roce 2016

Loni spurtovalo o triumf 26 lidí, z nichž měl nejvíce sil a největší rychlost John Degenkolb, druhý byl Alexander Kristoff, třetí Michael Matthews a čtvrtý Peter Sagan. Tato trojka je ve velké formě i nyní. Matthews přijel odpočatý na Paris-Nice a předváděl výborné výkony, Kristoff po tradičně silném startu sezony trochu povadl, ale tento závod je na něj šitý a určitě bude chtít uspět. Peter Sagan by chtěl zase v duhovém trikotu mistra světa připomenout, že není Mr. 2, což mu na Tirrenu zase připomněl Belgičan Greg Van Avermaet, další velký favorit závodu spolu s naším Zdeňkem Štybarem a Fabienem Cancellarou z Treku.

Na Milan - San Remo se daří dost často sprinterům, kteří zvládnou překonat pár stoupání, které závod má a většinou spurtuje okleštěná skupina, ve které se ale spurteři udrží. Kdo další by tedy mohl do konečného pořadí promluvit? V Cofidisu je připraven Nacer Bouhanni, který na Paris-Nice sváděl tvrdé souboje s Matthewsem. Dimension Data jedou s Boassonem Hagenem, a také Markem Cavendishem, který je po MS na dráze, na Tirrenu vidět nebyl, ale kdo ví, zda se do závěru neudrží a pak dokáže zabrat. Etixx bude mít kromě Štybara jako želízka v ohni zkušeného Toma Boonena a mladého Fernanda Gaviriu. Tedy tři varianty, což může hrát v závěru důležitou roli. Štybar může atakovat, Boonen s Gaviriou zase budou připraveni pro rychlý finiš. Team Sky pojede na Gerainta Thomase s Benem Swiftem. Ve spurtu můžou překvapit také Démare, Debusschere či Lampre s domácími Ulissim, Cimolaiem a Modolem. Start je v 10:10, čas loňského vítěze Degenkolba: 6:46:16

 Zdeňkova výbava na Milan-San Remo

 "Milan-Sanremo je v podstatě oproti ostatním 260km dlouhým jarním závodům "lehčí", prvních 200km se dá dost našetřit. Já mám vyzkoušené jíst dva, tři dny před závodem víc sacharidů. Neumím sníst 300g těstovin večer před závodem, jak to jedí ostatní, pak neusnu a ani se pořádně nenasnídám. Tělo si udrží takhle zásobu a z toho jedu. Po závodě se energie doplní vlastně jen během večera. Dám si dobrou večeři a regenerační šejk od Etixxu (nejoblíbenější mám čokoládový). Mám pocit, že jsem se z Tirrena dostal celkem dobře. Ve středu pršelo, tak jsem byl jen na trenažeru, ve čtvrtek jsme objeli dobrý trénink a pátek ještě mám kompletně na přípravu. Pokud budou v sobotu šance závod vyhrát, tak se o něco samozřejmě pokusím, ale je to loterie. Máme Gaviriu, který by mohl vyhrát ve sprintu, ale je to jeho první sezóna, tak uvídíme, co s ním udělá těch 300km. Záleží, jak dojedeme jako tým, zda bude únik na Cipresse nebo Poggiu.." řekl Zdeněk před závodem na svém webu.  

 

Zdroj fotografie: http://www.milanosanremo.it/