Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Štybar, Kreuziger a Bárta se potkají na Tirreno Adriatico

Další výživný etapák startuje ve středu. Závod tří moří neboli Tirreno Adriatico. Na startu Zdeněk Štybar, Jan Bárta i Roman Kreuziger. Jak si povedou?

08.03.2016 / 18:59

Roman Kreuziger testuje časovkářský speciál před Tirrenem

Ve středu startuje další podnik World Tour, italský etapový závod Tirreno Adriatico. První etapou je týmová časovka na 22,7 km v Lido di Camaiore. Pak čekají na cyklisty tři spíše klasikářské etapy, které by mohly sedět Zdeňku Štybarovi. Následuje královská etapa z Foligna do Monte San Vicino, kde na cyklisty čeká pět vrcholů nad 1 000 metrů nad mořem. Šestá etapa je spíše rovinatá, dojezd opět do mírného kopce. Závod končí rovinatou desetikilometrovou individuální časovkou a opět se čeká souboj T.Martina s F. Cancellarou a V. Kiryienkou. Po ní bude korunován vítěz, který získá dres Maglia Azurra.

Dres pro vítěze Tirrena Maglia Azurra

S ohledem na profil závodu je v sestavách týmů minimum spurtérů, i když jsou na startu takové hvězdy, jakými jsou Cavendish, Vivani, Ewan a Gaviria, všichni tři nedávno zářili na MS na dráze v Londýně. Na startu nebude loňský vítěz Nairo Quintana z Movistaru, druhý Baukke Mollema z Treku na startu nechybí, stejně jako Rigoberto Urán z Cannondalu. Movistar poslal do boje Alejandra Valverdeho, který kromě celkového titulu může pomýšlet i na etapové triumfy. V klasikářských dojezdech mu budou ale zdatně konkurovat Zdeněk Štybar z Etixxu, Peter Sagan z Tinkoffu, Jasper Stuyven a Fabien Cancellara z Treku, Greg Van Avermaet z BMC či Diego Ulissi z Lampre a Kwiatkowski ze Sky. Na celkové vítězství si pak kromě Valverdeho brousí zuby žralok z Messiny Vincenzo Nibali z Astany, silný bude i Tejay Van Garderen z BMC, Thibaut Pinot z FDJ, dobrou sestavu s Pozzovivem, Peraudem doveze AG2R. Orica bude testovat formu Estebana Chavese před Girem, za Lotto Soudal jede Rafael Valls, Team Sky nemá v sestavě našeho Leopolda Königa, který ze po zranění dostal teprve na první úseky na kole. Sky tak bude spoléhat na Wouta Poelse či Michala Kwiatkowského.

Roman Kreuziger z Tinkoffu by v náročném závodě díky své všestrannosti také mohl pomýšlet na celkový úspěch. Na Strade Bianche v sobotu nemohl kvůli střevní chřipce startovat, nyní už se ale cítí fit. "Věřím, že už jsem se z toho oklepal a v rámci možností jsem stihl i zregenerovat. Necítím se sice úplně v top formě, ale do startu Tirrena ještě zbývá pár dnů. Snad bude dobré počasí a zvládnu alespoň jeden trénink za motorkou,“ řekl na svém webu.

Roman doufá, že výpadek kvůli zdravotním problémům jeho výkonnost na Tirrenu neovlivní. "První důležitou etapou je hned úvodní týmová časovka a pak až ta pátá, kdy je dojezd na kopec. Do té doby bude prostor, abych se rozjel a zase si zvykl na závod,“ řekl.

Měl by být lídrem sestavy Tinkoff, která bude v hromadných dojezdech hodně spoléhat i na Petera Sagana. "Tým se chce hodně koncentrovat kolem Petera a maximálně mu pomoci v etapách, kde má šanci bojovat o vítězství. Uvidíme, jak to půjde mně. Je to pro mě takový první test a doufám, že budu schopen jet na pořadí,“ podotkl ke svým ambicím.

 

 

Zdroj fotografie: www.tirrenoadriatico.it http://www.tinkoffteam.com/