Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V sobotu startuje Giro dell´Emilia

Přípravou na poslední monument sezóny Lombardii je také další italský a hodně starý závod u Boloni - Giro dell´Emilia. Na startu jsou letos i všichni tři vítězové grand tour Richard Carapaz, Egan Bernal a Primož Roglič a jedou i další hvězdy.

01.10.2019 / 8:14

Profil__Emilia

 

103. ročník Giro dell´Emilia se jede v okolí Boloni, loni vyhrál domácí borec de Marchi, před ním Visconti a v roce 2016 Esteban Cháves. I letos bude na startu velmi zájímavá konkurence. Řada borců jede závod v rámci přípravy na Lombardii, která se jede od Emilie za týden. Závod měří 207,4 km a v závěru se jede na těžkém okruhu.

 

de Marchi

 

Na startu je 11 World Tour týmů a mezi hlavní hvězdy budou kromě vítěze Gira Capapaze, TdF Bernala a nedávného krále Vuelty Rogliče také třeba Alejandro Valverde, Mikel Landa, Baukke Mollema, Esteban Cháves, Fabio Aru, Tadej Pogačar, David Gaudu, Sergio Higuita, Jakob Fuglsang, Miguel Angel López či Vincenzo Nibali.

Palmares

 

Zdroj fotografie: www.gsemilia.it