Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

V sobotu se jede poslední monument sezóny itálská Lombardie

Závod padajícího listí z Bergama do Coma zakončí sezónu klasik ve World Tour. Il Lombardia se jede po stotřinácté. Titul neobhájí Pinot, který není na startu, ale další čtyři historičtí vítězové jsou připraveni. Nibali, Dan Martin, Gilbert a Cháves. Kdo se bude radovat letos? Na startu jsou i Kreuziger s Vakočem.

08.10.2019 / 6:15

Profil

V sobotu v 10:30 odstartuje závod v Bergamu a kolem páté hodiny bude cíl v Comu. Italská klasika sedí především vrchařům, kteří mají na kopcovité trati více šancí než na belgických či holandskách klasikách. Svědčí o tom i listina vítězů. Loni se v závěuru porvali o vítězství domácí Vincenzo Nibali a Francouz Thibaut Pinot. A byl to borec z FDJ, který se radoval z vítězství.

Pinot

Něco o letošních favoritech řekl sobotní závod Giro dell´Emilia. Kdo si říkal, že Roglič už má po sezóně, tak se spletl. Zajel rekordně stoupání závodu a suverénně vyhrál. Druhý dojel Woods a třetí Higuita. Pátý byl Valverde.

Jezero Como

Vincenzo Nibali se na Giro dell´Emilia ještě neprosadil, ale určitě bude s Rogličem a Valverdem hlavním favoritem závodu. Pak jsou tu Mollema, Cháves, Woods, Higuita, Latour, Formolo, Fuglsang, Majka, Bernal, Ulissi či Kelderman. Z našich bude na startu Roman Kreuziger v dresu Dimension Data. Roman zatím byl v Comu 23., 32. a 43 a také Petr Vakoč v dresu Deceuninck-Quick Step, který byl na Lombardii dvakrát 53.