Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Patnáctá etapa Vuelty se stala kořistí Rogličova domestika Kusse

Španělská Vuelta pokračovala další horskou výzvou. Zavítala do Asturie a na cyklisty čekaly hned čtyři kopce. Podařil se únik 17 cyklistů, z nichž urval vedení Rogličův americký kolega Sepp Kuss. Roglič udržel Valverdeho, naopak více ztratil opět Quintana.

08.09.2019 / 17:46

Do Asturie zamířil peloton Vuelty v 15. etapě

 

V pelotonu už v 15. etapě nebyli oběti pádu ve 14. etapě Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) a Patrick Bevin (CCC). Mezgec má zlomeninu v pravém boku, ale není to naštěstí nic vážného do tří týdnů by mohl být zpátky na kole.

 

Profil 15. etapy Vuelty

 

Závěr etapy končil na kopci Santuario del Acebo ve výšce 1 200 metrů. 63 km před koncem bylo vepředu odjetých 17 lidí, kteří měli 3:39 a to bylo před třetím kopcem. Dnes byla šance, aby únik dojel do cíle. 

Santuario del Acebo

 

Únik jel ve složení: Marc Soler (Movistar Team), Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale), Ion Izagirre (Astana Pro Team), Mark Padun (Bahrain-Merida), Pawel Poljanski (Bora-Hansgrohe), Lawson Craddock (EF Education First), Sander Armée (Lotto-Soudal), Tsgabu Grmay (Mitchelton-Scott), Ben O’Connor (Team Dimension Data), Tao Geoghegan Hart, Vasil Kiryienka (Team Ineos), Sepp Kuss (Jumbo-Visma), Dani Navarro, Ruben Guerreiro (Katusha-Alpecin), José Herrada (Cofidis), Oscar Rodriguez, Sergio Samitier (Euskadi-Murias).

Z velké skupiny zkusili odskočit Samitier, domácí závodník Dani Navarro a Ben O ´Connor. 50 km před cílem byl náskok skupiny na peloton něco přes tři minuty.

 

Třicet tři kilometrů před cílem měla trojice 1:37 na čtrnáctičlennou skupinu a přes pět minut na skupinu s hlavním favority, včetně Rogliče, Pogačara, Valverdeho, Quintany a Lópeze. Trojice vepředu ale měla smůlu, že ve skupince byl Vasil Kyrienka, který jel pro Tao Harta a náskok stáhnul ještě daleko před finálním stoupáním. A Kyrienka na nic nečekal a sám se pokusil dostat na čelo před začátkem stoupání.

 

Ve finálním kopci Santuario del Acebo brzy dojel Samitiera Sepp Kuss z Jumbo-Visma. Náskok na Rogličovu skupinu byl čtyři minuty. A i tam začaly boje. Jako první nastoupil Rogličovi Valverde, ale Primož reagoval a po chvíli začala dvojice spolupracovat. Za Kussem jeli Oscar Rodriguez, Soler, Guerreiro, Hart a Padun, na Kusse ztráceli 30 sekund. Navíc akceleroval Guerreiro a začal pětici ujíždět.

Potíže začal mít ve čtvrté skupině Quintana, který nestačil Pogačarovi s Majkou a Lópezem. Na čele dojel Tao Hart, ale stále měli s Guerreirem 29 sekund na Kusse a tomu už zbývaly jen tři kilometry do cíle. Kuss už vedení udržel, druhý dojel Guerreiro a třetí Tao Hart. Roglič dorazil s Valverdem a společně získali na Pogačara, Lópeze a Majku a ještě více na Naira Quintanu.

 

Zdroj fotografie: www.lavuelta.com