Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Závod padajícího listí vyhrál Bauke Mollema

Ani jeden z hlavních favoritů se neradoval v cílovém Comu. Na Civigliu jim totiž ujel nizozemský cyklista z Trek Segafredo Bauke Mollema a svůj sólový únik dotáhl do cíle. Druhý skončil Alejandro Valverde a třetí Egan Bernal. Závěr sezóny patří Treku...

12.10.2019 / 16:34

 

Unik Lombardie

 

V úniku se na posledním monumentu sezóny předvedli Masnada, Ballerini, Barbin, Benedetti, Cavagna, Rikunov, Skuijns, Marcato. Hlavní představení se ale dle očekávání odehrálo na Muro di Surmano a hlavně na Civiglu.

Na Sormanu to zkusil Jungels, ale nevydržel, i tak ale Sormano posloužilo k osekání klasikářů. Na čele už byli jen nejlepší vrchaři. A přišlo Civiglo. 

A přišel nanápadný atak Bauke Mollemy, který využil skvělé práce Skuijinse, Marcata a Brambilly. Za Molleomou to zkoušel několikrát Latour, ale Roglič jej nenechal odjet. Pak se ale začalo taktizovat, Roglič nechtěl sjíždět náskok Mollemy sám. Zkusil to ještě na posledním kopci, ale sil už neměl dost. Mollema pak ve sjezdu odrazil atak Valverdeho, dvacet sekund mu stačilo. Valverde dojel druhý a třetí skončil Egan Bernal. Naši Kreuziger s Vakočem závod nedokončili.

Mollemova výhra na Lombardii 2019

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY LOMBARDIE

TOP10_Lombardie_2019

 

Trek Segafredo tak po vítězství Madse Pedersena na MS v Yorshiru slaví další velké vítězství v závěru sezóny. "Nemůžu uvěřit tomu, že jsem vyhrál klasikářský monument. Nepatřil jsem mezi největší favority závodu, možná mě ostatní podcenili. Čekal jsem na nejlepší moment pro atak, ten přišel na Civigliu. Pak jsem jen na plný plyn posledních deset kilometrů. Pořád tomu nemůžu uvěřit," řekl pro stránky závodu šťastný vítěz Bauke Mollema. 

 

Zdroj fotografie: www.illombardia.it