Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V pondělí začíná Tirreno Adriatico s Nibalim, Froomem a Fuglsangem

Druhý zářijový týden startuje italský osmidenní etapák Tirreno Adriatico. Původně se jezdí závod dvou moří v březnu, covid je posunul na září, a tak bude jednou z klíčových příprav pro říjnové Giro d´Italia.

04.09.2020 / 6:16

tirreno adriatico

 

Tirreno má v plánu osm etap. Z nich jsou první dvě spurterské, třetí klasikářská, pak přijdou dvě těžké vrchařské zkoušky, následuje šestá spurterská, sedmá opět spíše klasikářská a vše zakončí tradiční rovinatá 10 km dlouhá časovka v San Benedetto del Tronto. 

 

Mapa TA

 

Ve spurterských dojezdech budou o vítězství bojovat Gaviria, Ackermann, Ballerini, Hodeg, Dainese, Pelucchi, Cavendish, Matthews, Cimolai. Rychlé je i cyklokrosařské duo M. Van der Poel a Tim Merlier (belgický mistr a vítěz bruselské klasiky) z Alpecin Fenix.

 

V klasikářských dojezdech budou kromě borců z Alpecinu a Matthewse bojovat o triumfy také favorité na celkové, Dán Fuglsang a domácí Vincenzo Nibali, jsou tu také Woods, García Cortina, Teunissen nebo Simon Clarke.

 

V boji o celkové pořadí se kromě Fuglsanga s Nibalim představí duo Froome, Thomas z Ineosu, Fuglsang bude mít podporu ruského talentu Vlasova, o kterém se už říká, že by měl jít právě do Ineous. Pak jsou tu Kelderman, Majka, S. Yates, Teuns, Hindley, Haig nebo Hagen.

O celkovém vítězi možná rozhodne až závěrečná časovka, tu má dobrou Ineos nebo Kelderman, o vítězství v jízdě proti chronometru asi zabojují Dennis, Ganna, Campenaerts, Bevin, Dowsett, Bjerg a Affini. Loni časovku vyhrál Campenaerts před Bettiolem a van Emdenem. Celkové pořadí bral Roglič před S. Yatesem a Fuglsangem.

 

Palmares_TA

 

Zdroj fotografie: www.tirrenoadriatico.it