Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Časovku vyhrál Polák Bodnar. Froome má čtvrtý titul na TOUR

Předposlední etapou Tour de France byla časovka v Marseille. Poláci si udělali z časovky malé mistrovství Polska. Vyhrál ji Maciej Bodnar před Michalem Kwiatkowskim. Třetí byl Chris Froome, která si posichroval celkový triumf.

22.07.2017 / 17:38

 Vítěz 20. etapy Maciej Bodnar

Časovka měla 22,5 km, v polovině nepříjemný krátky, ale strmý kopec a cíl na stadionu Olympiqu Marseille. Dlouho vedl Američan Taylor Phinney, ale pak ho překonal Maciej Bodnar v čase 28:15 a nepřekonal ho ani mistr světa Tony Martin, který ztratil 14 sekund. Velký polský souboj pak vyhrál Bodnar, Kwiatkowski zaostal 1 sekundu. Jedeen z favoritů Primož Roglič měl potíže v kopci, kde musel z kola a ztratil tak naděje na podium. 

 Michal Kwiatkowski zaostal za Bodnarem o jedinou vteřinu

Zdeňka Štybara dojel sice na trati Tony Martin, ale i tak zaje rodák ze Stříbra velmi dobrý čas, na pomezí třetí destíky. Roman Kreuziger zajel čas 30:57 a skončil za Štybarem v páté desítce.

 Froome byl v časovce 3. Celkový triumf mu nikdo nevezme...

Hlavní favorité boje o celkové pořadí Uran, Bardet a Froome si to rozdali na férovku v časovce. Na prvním mezičase byl Uran 14., Bardet ztratil už na prvním mezičase na Urana 19 sekund. Froome ztratil jen 2 sekundy na Kwiatkowského a na prvním mezičase najel na Urana 24 a na Bardeta 44 vteřin. Na druhém mezičase na kopci  byl Uran 7., na Bardeta držel náskok, narostl už na minutu, francouzské naděje zhasly. Naopak Froome jel skvěle, i když na druhém mezičase také ztratil a na Kwiatkowského měl manko 10 vteřin. Naopak Bardet se mohl obávat ataku Landy, který zajel časovku velmi dobře a Barde uhájil třetí místo doslova o setiny. Uran skončil v časovce osmý, i když v závěru ještě málem napálil do bariéry. Froome dojel třetí v časovce a zajistil si čtvrtý triumf na Tour de France.

Rigoberto Uran, druhý muž Tour de France

Zdroj fotografie: www.letour.com