Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V Lutychu se radoval Jakob Fuglsang

Poslední z Ardenských klasik, 105. ročník belgické La Doyenne - Lutych-Bastong-Lutych vyhrál dánský cyklista Astany Jakob Fuglsang. Další dvě místa obsadila Bora Hansgrohe, Ital Formolo a Němec Schachmann.

28.04.2019 / 17:05

Fuglsang vyhrál Lutych-Bastogne-Lutych

 

V 10:10 se cyklisté vydali na 256 km dlouhou trasu a závod jim ještě ztížil déšť. 

Do úniku se postupně dostalo osm cyklistů Lilian Calmejane (Total Direct Énergie) a Kenny Molly (Wallonie Bruxelles) join Julien Bernard (Trek-Segafredo), Tobias Ludvigsson (Groupama-FDJ), Andrea Pasqualon (Wanty-Gobert), Jérémy Maison (Arkéa-Samsic) Kevin Deltombe (Sport Vlaanderen Baloise) a Mathijs Paaschens (Wallonie Bruxelles), na 200. kilometru závodu měli na peloton, ve kterém už nebyl první odstoupivší Fabio Felline z Treku, měli 8:20.

Po 140 km začal DQS náskok ničit, zvyšovat tempo a odnesl to i Alejandro Valverde, který 103 km před cílem sednul do auta Movistaru. Vzdali také Dan Martin či Gasparotto. Další dělení přišlo na 70. km, kdy do toho bušil Van Avermaet, DQS měl vepředu Gilberta s Masem, Alaphilipppe byl ve druhé skupině, i proto to asi nebyl nejdůležitější nástup.

 

Pak byla vepředu desetičlenná skupina ve složení Tanel Kangert (EF Education First), Benoît Cosnefroy (AG2R-La Mondiale), Damiano Caruso (Bahrain-Merida), Michael Albasini (Mitchelton-Scott), David De La Cruz (Team Sky), Omar Fraile (Astana), Bjorg Lambrecht (Lotto Soudal), Winner Anacona and Carlos Verona (Movistar) and Alessandro De Marchi (CCC Team). Nejdéle vydržel na čele Kangert, ale ani to nebyl nejdůležitější nástup.

Ten předvedl na posledním kopci Jakob Fugslang. Udrželi se ho chvíli Woods s Formolem, ale ani ti neudrželi letošního borce jara a Dán si jel pro vítězství.

Ještě ale přišel jeden krizový moment, ve sjezdu ustřelilo Fuglsangovi zadní kolo a srovnal to jen zázrakem...

Nakonec však dojel do cíle první, druhý skončil Formolo a spurt třetí skupiny vyhrál Formolův kolega z Bory Max Schachmann.

 

TOP10LBL

Zdroj fotografie: www.liege-bastogne-liege.be