Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Další monument zakončí Ardenský týden - Lutych-Bastonge-Lutych

Další monument sezóny je tady. Lutych-Bastogne-Lutych, další ikonická klasika v Belgii. V sestavě DQS nakonec není obhájce Jungels, belgická stáj bude sázet na duo Alaphlippe-Gilbert.

24.04.2019 / 19:06

Profil_LBL_2019

 

Na cyklisty čeká ve 105. ročníku LBL 256 km, přesto je považován letošní ročník a za jednodušší, protože v závěru ubylo důležité stoupání. V posledních kilometrech čeká na borce poslední stoupání 12 km před cílem, pak už jen rovina a klesání. Menší šance tak mají vrchaři, kteří si užili na Valonském šípu.

 

Vítězové LBL od roku 2000

 

V roce 2018 vyhrál včasným atakem Bob Jungels, když si všichni hlídali Alaphilippa, který dojel 4. Jungels nakonec dojel do cíle s luxusním náskokem 37 sekund před druhým Woodsem a třetím Bardetem.

 

Letos bude Deceuninck-Quick Step opět hlavním favoritem se dvěma esy Alaphilippe a Gilbert. Zachránit klasikářskou sezónu se bude snažit Greg van Avermaet, který vynechal Fleche Wallone a zkusí "jednodušší" LBL využít a v závěru prosadit svoji rychlost.

Roman Kreuziger měl pád na Valonském šípu, závod nedojel, ale je v pořádku a v neděli by měl startovat  "Pády k cyklistice patří. Není to teď ideální příprava, ale pevně věřím, že už v sobotu se budu cítit líp a v neděli budu na Lutych připraven," řekl pro ČT SPORT. V DQS je Petr Vakoč v nominaci osmi jezdců, z nichž jeden asi vypadne. Šanci má ještě Josef Černý, který Valonský šíp jel pro De Marchiho a do cíle také nedojel.

Kde hledat další favority? Fuglsang prokazuje obrovskou formu, takže Astana jej s Lutsenkem a Izagirrovými vyšle do boje. Lotto Soudal krouží kolem předních příček, opět má Wellense, Lambrechta a Vanenderta. Zachránit Ardenské klasiky budou chtít Valverde, Woods i Dan Martin. Bora vsadí na Schachmanna s Formolem, Sagan LBL vynechává a míří na Okolo Kalifornie. Dorazit by měli také Nibali, Bardet a po pádu na Valonském šípu i A. Yates.

Zdroj fotografie: www.liege-bastogne-liege.be