Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Kdo uspěje na Tour de Romandie?

V úterý 30. dubna startuje švýcarský etapový závod Tour de Romandie. Obhajuje Slovinec Primož Roglič, hlavními soupeři bývalého skokana na lyžích budou Geraint Thomas, Ilnur Zakharin a Emanuel Buchmann. V sestavě Astany nechybí Jan Hirt.

29.04.2019 / 6:08

Tour de Romandie 2019

 

V úterý odstartuje 73. ročník Tour de Romandie, který se jel prvně v roce 1947, čtyřkilometrovým prologem v Neuchatelu. Následují dvě spíše klasikářské etapy, poté dvě horské a vše zakončí 16 km dlouhá časovka s převýšením 150 m.

Časovka TDR

 

Loňské vítězství bude obhajovat slovinský borec Primož Roglič z Lotto Visma, pro kterého to bude generálka na Giro d´Italia. To startuje už 11. května. Druhý byl v roce 2018 Egan Bernal a třetí Richie Porte, ti letos na startu chybějí.

Podium TDR 2018

 

Favorita pro prolog bude těžké odhadovat. Loni ho ve Fribourgu vyhrál Michael Matthews, který letos nestartuje, ale druhý Rui Costa a třetí Geraint Thomas ano, takže možná oni dva nebo třeba loni pátý Sonny Colbrelli. Pro časovkáře Campeneartse, Künga, van Emdena, Tonyho Martina, Mullena bude až závěrečná 16 km dlouhá časovka.

TDR 2018

 

První etapa bude sedět někomu z okruhu L.L. Sánchez, Woods, Gaudu, Costa, Albasini. Borci rozjetí z Ardenských klasik by mohli mít výhodu. Ve druhé etapě by se mohl prosadit Elia Viviani, pokud ho Deceuninck-Quick Step přiveze dobře do závěrečného spurtu a podaří se pohlídat únik, protože jede Thomas de Gendt...jeho konkurenty by měli být hlavně Sam Bennett z Bory, Nizzolo z DD a Mareczko z CCC.

 

Ve třetí a čtvrté etapě budou v hlavní roli vrchaři. Velkým favoritem bude obhájce Roglič v zádech s Kruijswijkem. Geraint Thomas by měl už předvést lepší formu, k dispozici ale nemá kromě Elissondeho žádného echt horského domestika.
Dalšími adepty bude silné UAE s Costou a Pogačarem, Katusha se Zakharinem a Špilakem. Woods je rozjetý z Arden, EF má navíc v sestavě výborného Kolumbijce Martíneze.

 

Pak jsou tu Astana s naším Janem Hirtem, Movistar s Amadorem a Pradesem, Bora s Buchmannem a Grosschartnerem, DQS s Evenepoelem a Capecchim, DD s Meintjesem.

Trek má Cicconeho, Sunweb Hagu a překvapit by mohl někdo z národního švýcarského mančaftu. Závod zakončí časovka, a tady bude asi kromě časovkářských specialistů dominovat Roglič s Thomasem.

Primož Roglič

Zdroj fotografie: www.tourderomandie.ch