Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


První belgickou klasiku sezóny vyhrál Davide Ballerini

Kostky na jarních klasikách jsou vrženy. V Gentu se dnej jel závod Omloop Het Nieuwsblad, který po 200 kilometrech skončil v Ninove vítězstvím Itala Davide Balleriniho. V čelní skupině byl i Zdeněk Štybar, ale po pádu musel ze závodu odstoupit.

27.02.2021 / 16:03

Mapa_OHN 2021

 

 

Závod odstartoval před obědem a do úniku šla skupinka ve složení Yevgeniy Fedorov (Astana-Premier Tech) Ryan Gibbons (UAE-Team Emirates) Kenny De Ketele (Sport Vlaanderen-Baloise) Bert De Backer (B&B Hotels p/b KTM), Matis Louvel (Arkea-Samsic). 64 km před cílem měla skupinka na pelton ještě přes dvě minuty, ale bylo jasné, že rozhodovat budou jiní a trochu později.

 

Únik_OHN 2021

 

Na Molenbergu atakoval Matteo Trentin a vyprovokoval únik, do kterého šli z DQS Štybar, Alaphilippe a Ballerini. Byl tam i Van Avermaet VanMarcke. Docvakl ji taky Tom Pidcock a po spojení s únikem měla skupinka v jednu chvíli 14 lidí.

 

Atak na Molenbergu

 

Složení úvodní skupiny: Alaphilippe, Štybar, Ballerini, Van Avermaet, Fedorov, Gogl, De Ketele, De Backer, Louvel, Laporte, Livins, Vanmarcke, Kooji, Jacobs. Nakonec zůstala skupinka ve 13 lidech a 30 km před cílem už měla 30 vteřin. Na kopci Berendries zaútočil Julian Alaphlippe. Za mistrem světa se vydali Pidcock a Laporte, ale nepovedlo se jim na Francouze dotáhnout.

 

Lolou na Berendries

 

Pak bohužel přišel pád Zdeňka Štybara, který v závodě skončil. Záběry kamery neukázaly.

 

Štybar konec

 

Pod předposledním stoupáním na Muur Kappelmur navíc stíhací skupina dojela Alaphilippa, a o chvíli později dorazilo i hlavní pole. Pod klíčovým kopcem se tak jelo odznova. Na čele atakoval Gianni Moscon z Ineosu. Alaphlippe navíc procedil hlavním polem. Před Bosbergem držel Moscon náskok kolem deseti sekund. Ale nakonec bylu už pod kopcem dojet hlavním polem.

 

Moscon

 

Tak nakonec to dopadlo jako dlouho ne, spurtem velké slupiny. DQS dělal pozici pro Balleriniho. A Deceuninck to zvládl. Senechal rozjel pro Balleriniho a Ital jasně zvítězil. Druhý skončil Jake Stewart z FDJ a třetí Sep VanMarcke z ISN.

 

Zdroj fotografie: www.omloophetnieuwsblad.be/nl/ohn/elite-mannen