Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


KAŇKOVSKÝ vs. MODOLO aneb spurterský souboj v Uničově na Czech Cycling Tour

Největší český cyklistický etapový závod přichystal fanouškům opět řadu laskomin. Na startu budou dva týmy World Tour Lampre Merida a Cannondale-Drapac Pro Cycling Team. O celkové vítězství bude usilovat italská hvězda Diego Ulissi. V pátečním spurterském dojezdu si to rozdá bělkovický rodák Alois Kaňkovský s další italskou hvězdou Sachou Modolem.

11.08.2016 / 7:02

Lampre Merida 2016

Cyklistický svátek odstartuje ve čtvrtek velmi těžkou týmovou časovkou ve Frýdku-Místku. Na cyklisty čeká náročných 17 kilometrů. V pátek je v plánu etapa z Olomouce do Uničova, která většniou končí hromadným spurtem. Loni vyhrál rovinatý dojezd kolumbijský rychlík Fernando Gaviria z Etixx - Quick Step. V sobotu je královská etapa Mohelnice-Šternberk, v roce 2015 ji vyhrál Leopold König. Finále v neděli z Olomouce a na osm okruhů do Dolan. V loňském ročníku kořist Zdeňka Štybara a celkové vítězství Petra Vakoče také z Etixxu. V tradiční tipovačce TOUR de FANTASY můžete na Czech Cycling Tour vyhrát reprezentační dres ČR od KALAS SPORTSWEAR

Zdeněk Štybar vyhrál loni etpau v Dolanech

Kdo bude letos bojovat o etapové a celkový vavřín na Moravě? Týmová časovka určitě bude v plánu vítězství obou World Tour týmů. Ale třeba farma Etixxu Klein Constantia má také velmi dobře secvičený týmový chronometr a mohla by zlobit. Na celkové pořadí si brousí zuby oba prokontinentální polské týmy Verva ActiveJet (Hník, Polnický) a CCC Sprandi Polkowice (Hirt, Černý). V pátek už bylo zmiňováno, se pojede ve špurtu a tady lze čekat opravdu parádní souboj mezi rodákem z Bělkovic-Lašťan a mistrem světa v omniu Aloisem Kaňkovským (Whirpool-Author), italským rychlíkem Sachou Modolem (Lampre-Merida) letos třikrát třetím a čtvrtým na Giro d´Italia a Woutem Wippertem, nizozemským spurtérem z Cannondalu letos třeba druhý na Tour Down Under v Austrálii nebo v nizozemském mistráku. "Lojza má od Whirpool-Author za úkol vyhrát v Uničově, loni se mu zasekl řetěž v přehazovačce, letos to bude chtít napravit, ale soupeře má sakramentsky těžké," říká k souboji Kaňkovský vs. Modolo předseda organizačního výboru Jaroslav Vašíček.

Alois Kaňkovský druhý zleva ve špurtu loňské uničovské etapy

V sobotu se pak bude rozhodovat o celkovém pořadí v královské etapě z Mohelnice přes Jeseníky a třikrát Ecce Homo do Šternberka. Lampre Merida pojede na Diega Ulissiho, který má letos výbornou formu, vyhrál dvě etapy na Giro d´Italia a sedmý byl na Strade Biance a Amstel Gold Race. Na poslední klasice San Sebastian byl sice 43., ale den poté si spravil chuť vítězstvím na Memoriálu Richarda Otxoi. Na lídra italské stáje pojedou jeho stájoví kolegové Davide Cimolai, Chun Kai Feng, Marko Kump, Sacha Modolo, Manuele Mori, Simone Petilli a Xu Gang. V kopcích bude Ulissimu k ruce především Slovinec Kump. V sestavě Cannondale-Drapac Pro Cycling jsou dva novozélandští cyklisté. Zkušený Jack Bauer a hlavně mistr své země v časovce a desátý na závodu Okolo Burgosu Patrick Bevin. Tým doplňuje zmiňovaný špurtér Wouter Wippert, mladý irský časovskář Ryan Mullen, zkušený Nizozemec Sebastian Lagneveld, talenti Němec Zepunkte a Nor Skjerping a zkušený Ital Marangoni.

CCC Sprandi Polkowice chtějí na Moravě uspět

Velmi nabouchané týmy dovezli Poláci. CCC Sprandi Polkowice v sestavě s čerstvým vítězem závodu Okolo Rakouska Janem Hirtem a také Josefem Černým, s italským "Jágrem" na kole pětačtyřicetiletým Davide Rebellinem, Španělem Victorem de la Partem nebo zkušeným polským matadorem Sylvestrem Szmydem.
Velká řevnivost polských týmů velí postavit to nejlepší i Verva Active Jet Teamu. Lídrem je loni ještě královehradecký Polák Pawel Cieslik, podporu bude mít v českých borcích Karlu Hníkovi a Jiřím Polnickém. Tradičně silné družstvo přiveze ruský Gazprom-Rusvelo, dorazí i americký tým Novo Nordisk, který je složen z osmnácti cyklistů z jedenácti různých zemí, kteří trpí diabetem.

Michal Schlegel lídrem Klein Constantia na Czech CyclingTour

Z českých týmů se na CCT2016 představí farma Etixxu Klein Constantia, která pojede na domácího Michala Schlegla. V Uničovském dojezdu by nemusel být bez šance František Sisr, dalšími borci KC jsou Roman Lehký, ekvádorský vrchařský supertalent Jhonatan Narvaez, francouzský časovkář Rémi Cavagna, který již má smlouvu v Etixxu, Španěl Ivan Garcia Cortina, jenž má za sebou stáž v belgické World Tour stáji. Tým doplňuje všestraný Polák Przemyslaw Kasperkiewicz a francouzský stážista Jeremy Lecroq.
Hradecký Whirpool-Author jde na zteč s avizovaným Lojzou Kaňkovským do pátečního dojezdu, vítězem Vysočiny 2016 Tomášem Bucháčkem, třetím borcem z mistráku v Kyjově Martinem Hunalem, polským cyklistou Bartoszem Warcholem,  a mladíky Kovářem, Camrdou, Kukrlem a také Michalem Brázdou, které ještě loni jezdil za Mapei Merida Kaňkovský.

Z dalších zajímavých jmen na startu zmiňme alespoň cyklokrosové hvězdy Davida Van der Poela a Adama Ťoupalíka v týmu Beobank Corendon, slovinský Adria Mobil s Radoslavem Roginou, belgický silný tým Wallonie Bruxelles, čtvrtý tým evropského žebříčku a dalšími velmi kvalitními rakouskými, nizozemskými celky. Jede také japonský Aisan

Týmy startující na CCT 2016

Lampre Merida (It./Pro Team), Cannondale Pro Cycling (USA/Pro Team), CCC Sprandi Polkowice (Pol./Pro Conti), Verva Activjet (Pol./Pro Conti), Gazprom Rusvelo (Rus./Pro Conti), Novo Nordisk (USA/Pro Conti), Whirpool Author (ČR/Conti), Klein Constantia (ČR/Conti),  Aisan Racing Team (Jap./Conti), Adria Mobil (Slovin/Conti), Wallonie Bruxelles-Group Protect (Belg./Conti), BKCP Corendon (Belg./Conti), Team Unieuro (It./Conti), Parkhotel Valkenburg (Niz./Conti), Felbermayr Simplon Wels (Rak./Conti), Tirol Cycling Team (Rak./Conti), Amplatz BMC (Rak./Conti), Metec-TKH (Niz./Conti).

Finální startovka

Program závodu:

11. 8. - 1. etapa: Frýdek-Místek /týmová časovka na 17,3 km) - start 17:00
12. 8. - 2. etapa: Olomouc - Uničov (177 km) - start 13:30
13. 8. - 3. etapa: Mohelnice - Šternberk (187,4 km) - start 11:30
14. 8. - 4. etapa: Olomouc - Dolany (157,1 km) - start 11:00.

Zdroj fotografie: www.teamlampremerida.com