Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Štybar rozjel skvěle spurt pro Meersmana a ten vyhrál druhou etapu Vuelty

Druhá etapa Vuelty byla jednou z mála šancí pro spurtéry. Prognóza hromadného spurtu se vyplnila. Důležitou roli v něm hrál Zdeněk Štybar, který dovezl rychlíka Etixxu Gianni Meersmana na skvělé pozici a belgický borec ji přetavil v etapový triumf. Druhý byl Němec Schwarzmann z Bory a třetí Dán Cort Nielsen z Orica-BikeExchange. Celkové vedení udržel Team Sky, ale Kennaugha vystřídal Michal Kwiatkowski.

21.08.2016 / 18:10

Meersman vyhrál 2. etapu Vuelty

Dnes na Vuelta a España 2. etapa z Ourense capital termal do Baiona, měřila 160,8 km a pokud měli spurteři šanci na vítězství v etapě, tak to bylo dnes. Brzy po startu se pustili do úniku PICHON Laurent (FDJ), BENEDETTI Cesare (BOA), NAULLEAU BRYAN (DEN), asi 40 km před cílem se do úniku připojil GILBERT Philippe. (BMC), náskok čtveřice už byl ale jen 25 sekund.

Únik dne. Benedetti, Pichon a Nauleau

20 km před cílem držela čtveřice osmnáctivteřinový náskok na peloton. Ten tahaly týmy Team Sky, Tinkoff a Dimension Data a náskok po vteřinách neustále klesal. 15,8 km před cílem byli uprchlíci hlavním polem dojeti a vypadalo to na spurt celého balíku.

Peloton dojel únik 15 km před cílem

Dvanáct kilometrů před cílem, v posledním stoupání přišel atak portugalského cyklisty v dresu Kaťuši Thiaga Machada. Vypracoval si náskok téměř dvaceti vteřin na prvním kilometru, z pelotonu začali atakovat další závodníci. Ale peloton měl situaci pod kontrolou. 7 km před metou byl dojet i Machado. A začaly se nám řadit spurterské vlaky. 2,7 km před cílem byl v hlavní roli opět borec Kaťuši, Lagutin šel na zem a na chvíli hodně zpomalil část pelotonu. Pád nepostihl Etixx, ve kterém vytvořil parádní pozici pro Meersmana Zdeněk Štybar a belgický jezdec vybojoval etapové vítězství pro Etixx - Quick Step.