Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Týmovou časovku na úvod Vuelty vyhrála Astana. López je v červeném dresu lídra

Dnes odstartoval 74. ročník španělské Vuelty. 13,4 km dlouho časovku vyhrála Astana před Deceuninck-Quick Stepem a Teamem Sunweb. Ztrátu nabral nizozemský celek Jumbo-Visma, která upadl na kluzké části trati. Nezazářil ani Ineos.

24.08.2019 / 20:48

Jako první vyrazil na start rovinaté, technické týmové časovky v 18:56 tým Dimension Data, poslední byl připraven ve 20:20 domácí Movistar. Hlavním favoritem bylo Jumbo-Visma s Rogličem a Kruijswijkem, vepředu měli dojet také Team Ineos, Deceuninck-Quick Step, EF Drapac a Mitchelton Scott. 

 

Jumbo-Visma bylo sice na druhém mezičase kousek za Astanou, ale pár kilometrů před cílem vjel nizozemský tým na mokrou část vozovky a minimálnlě čtyři cyklisté byli na zemi, mezi nimi Roglič i Kruijswijk. Bylo z toho 18. místo a 40 sekund ztráta na vítěznou Astanu. Jak se mohla dostat voda na trať, když nespadla z nebe ani kapka?

Astana překonala překvapení Team Sunweb a velmi dobře jedoucí EF Drapac. V závěru ještě zkusil sebrat kazašskému celku vítězství Deceunick-Quick Step, ale o dvě sekundy se mu to nakonec nepovedlo.

Astana vyhrála týmovou časovku na Vueltě

 

Nevedlo se ani UAE v závěru měl tento tým pád také na morkré vozovce a ztrátu tak nabrali Aru i Pogačar. Do červeného dresu se v zítřejší etapě obleče kolumbijský cyklista Astany Miguel Angel López. Zdeněk Štybar je v celkovém pořadí na 9. místě. 

Pořadí týmové časovky na Vueltě

 

Zdroj fotografie: www.lavuelta.com