Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Časovku v Pau vyhrál Primož Roglič a jde na Vueltě do červeného dresu

Po volném dni pokračovala španělská Vuelta časkovku na 36 km. V červeném jel Nairo Quintana, ale očekával se nástup časovkářského specialisty Primože Rogliče. A papírové předpoklady se splnily. Slovinec vyhrál před Patrickem Bevinem a Rémi Cavagnou. Valverde s Pogačarem ztratili minutu a půl, López a hlavně Quintana ještě více.

03.09.2019 / 17:44

Etapa z Juranconu do Pau měřila 36,2 km a čekal se atak Rogliče. Z borců, kteří neměli ambice na celkové pořadí se nejvíce dařilo Paddymu Bevinovi z CCC Teamu a Rémi Cavagnovi z Deceuninck-Quick Step. Dobře zajeli také Craddock, Oliveira a Latour.

A pak začal boj hlavních favoritů. Na prvním mezičase vedl dle očekávání Primož Roglič, ale jeho krajan, dvacetiletý vítěz královské etapy z Andorry Tadej Pogačar byl druhý, se ztrátou 21 sekund na svého krajana. To Nairo Quintana ztratil už 1:26 a jel  zdaleka nejhůře z favoritů, ale ani López nejel moc dobře.

Na druhém mezičase už ale Pogačar ztrácel na Bevina, Valverde si dobře rozložil síly, López držel ztrátu na přijatelné úrovni. Roglič už na druhém mezičase vedl nad Bevinem už jen o 19 sekund. Ale na konkurenty v boji o GC stále vteřiny najížděl. Na Quintanu měl 2:12.

A jak to dopadlo v cíli? Roglič ještě najel na Bevina, dojel v závěru Lópeze a jasně nakročil do La Roja. To Quintana ztratili přes tři minuty a musel dres lídra přenechat Rogličovi.

 

ITT

 ITT_GC_stage10

Zdroj fotografie: www.lavuelta.com