Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Kdo nahradí Simona Yatese na trůnu Vuelty?

Od 24. srpna do 15. září budou cyklisté bojovat na 74. ročníku španělské Vuelty o titul na třetí letošní grand tour. Giro d´Italia vyhrál Ekvádorec Carapaz, Tour de France Kolumbijec Bernal. La Vuelta ciclista a Espaňa je nejvíce vrchařská GT, vrchaři jsou velkými favority. Simon Yates nebude startovat a tedy obhajovat loňský titul. Kdo jej nahradí?

18.08.2019 / 8:18

Podium Vuelta 2018

 

Simon Yates tedy na startu nebude, stejně jako Enric Mas. Miguelu Angelu Lópezovi nevyšlo moc Giro, je to tedy šance na reparát...a k ruce má Fuglsanga, bratry Izagirrovi, Frailleho i Luise Leona Sancheze. Na Jana Hirta bohužel místo nezbylo...

Kdo bude největšími soupeři této dvojice? Určitě Primož Roglič, třetí z Gira má velkou podporu v Jumbo Visma, která mu možná chyběla na Giru. Tentokrát na Slovince mají pracovat Kruijswijk, Gesink, George Bennett i Tony Martin, což je služná síla. Kór když se projeví hned v úvodní týmové časovce, kde musí Roglič, stejně jako v individuální, získat co nejvíce na ryzí vrchaře.

 

Trikoty Vuelty

 

Velmi silný bude domácí Movistar, ale nakonec nejede vítěz Gira Richard Carapaz. V sestavě je tak lídrem Alejandro Valverde, od Naira Quintany, který jde po sezóně do Arkea Samsic se asi Carapaz moc podpory dočkat nemůže. Team Ineos zatím neoznámil na koho pojede, Thomas nakonec nejede a chystá se na domácí MS, takže šanci možná dostane kraja Geoghegan Hart.

 

Andorra

Brutální sílu v horách by měl mít Education First. Kolumbijská trojka Urán, Martinéz, Higuita, doplněná Carthym a van Garderenem...uff! Další borci na celkové? Pierre Latour AG2R, Dylan Teuns Bahrain Merida, Majka s Formolem z Bory, Aru se Sergiem Henaem z UAE, Chaves a Nieve z Mitcheltonu Scott a pozor třeba na Basky Rodrigueze s Beňatem Inxaustim či Jesuse Herradu.

Kdo bude spurtovat o tituly na Vueltě?

 

Spurterských etap je na papíře šest, uvidíme, zda některé nezmění úniky či tlak nespurterských týmů na osekání pelotonu. Favorit dojezdů na rovině bude jasný, Sam Bennett z Bory, jeho konkurenty budou Mezgec Mitchelton Scott, Gaviria UAE, Walscheid Team Sunweb, Sarreau FDJ, Degenkolb Trek Segafredo, Boasson Hagen a Cavendish Dimension Data, Jakobsen Deceuninck-Quick Step, Aberasturi z Caja Rujal a Venturini AG2R.

Spurtéři budou bojovat také o dres nejlepšího sprintera, ale ne Vueltě často tento trikot uzme i borce z boje o GC. V boji o vrchaře lze počítat s Thomasem de Gendtem, Nievem, Brambillou, Rodriguezem, Kingem, Herradou či některým vrchařem z EF. A pozor!!! Letos se pojede na Vueltě o bílý dres pro nejlepšího mladíka, což je jezdec mladší 26 let. Takže Higuita, Martínez, Pogačar, Knox, Geoghegan Hart, a pořád López...

PŘEDBĚŽNÁ STARTOVKA VULTY

 

Vítězové Vuelty

Zdroj fotografie: www.lavuelta.com