Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Na startu Tirreno Adriatico Peter Sagan a Štybar s Kreuzigrem

Další přípravný etapák startuje ve středu v Itálii. Představí se na něm Peter Sagan a také naši cyklisti Zdeněk Štybar a Roman Kreuziger. Kdo bude králem dvou moří? Thomas, Dumoulin, Roglič, Nibali nebo Alaphilippe?

10.03.2019 / 17:22

V roce 2018 vyhrál Tirreno Adriatico Polák Kwiatkowski

 

54. ročník o krále dvou moří, Tirreno Adriatico startuje ve středu ve 14:00 rovinatou, týmovou časovkou na 21,5 km. Následuje 195 km dlouhá etapa do Pomarance, kde bude závěr vyhovovat klasikářům (6 km a 4,5%), mělo by to sedět i Saganovi, který ale před Tirrenem prodělal střevní onemocnění a dle cyclingnews pět dní netrénoval. Třetí etapa do Foligna by mohla přinést hromadný spurt, pokud se neprosadí únik.

Mapa Tirreno Adriatico 2019

 

Čtvrté pokračování Tirrena, dlouhé 226 km a opět zřejmě klasikářský dojezd. V páté etapě okruhy s kopcem v Recanti. V šesté opět kopce spíš v první polovině, proto by mohl dojet balík. Rozhodne závěrečná 10 km dlouhá rovinatá časovka.

 

Vítěz Tirrena bude muset tedy mít v týmu dobré časovkáře. Loni stáli na podiu 1. Kwiatkovski, 2. Caruso a 3. Thomas. Kwiatek dal přednost Paris-Nice, ale Thomas (s podporou Poelse, Moscona a Castrovieja) i Caruso budou na startu. I když Caruso asi bude k ruce hlavně Vincenzovi Nibalimu. V časovce má Bahrain Merida v sestavě Rohana Dennise.

Tirreno Adriatico 2018

 

Silná bude Astana s Fuglsangem a Lutsenkem. Bora kromě Sagana posílá Majku s Formolem. Etapy by měly sedět i Quick-Stepu, který vysílá Alaphilippa, Štybara a Vivianiho. Vivianiho konkurenty budou kromě Sagana v závěrech dvou možných spurterských dojezdů Gaviria, Nizzolo, Bouhanni, Ballerini, Bauhaus a Modolo.

 

O prvenství bude s Thomasem bojovat také Tom Dumoulin, který by v týmové časovce mohl pomýšlet se Sunwebem na prvenství. Velkým soupeřem Sunwebu bude Lotto-Visma s Rogličem, Tony Martinem a van Emdenem. S horší časovkou to budou mít těžší Pinot, A. Yates a Carapaz. V závěrečné časovce to bude zajímavý souboj Dumoulin, Dennis, Roglič, Campenaerts, Küng, Thomas, T. Martin. Kdo se bude radovat v San Benedetto del Tronto?

 

Zdroj fotografie: www.tirrenoadriatico.it