Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Topforex – Lapierre na závodě Vysočina 2017

Cyklistický tým Topforex - Lapierre jel vysočinu bez tří opor, nemocného Hník a na ME závodících Lehkého s Neumannem. Přesto tým vybojoval druhé místo mezi týmy, sprotovní ředitel René Andrle pochválil za výkony Jiřího Petruše.

09.08.2017 / 7:26

V termínu 3.-6.8. srpna se jel jeden z nejtěžších českých závodů Vysočina 2017. Závod je převážně kopcovitý a v žádné z etap není předem jednoznačně jasné, jak se bude vyvíjet a zda na vítězství bude cílit sprinter či vrchař, i když vrchaři asi byli díky těžkému terénu v lehce favorizovanější roli. Všechny etapy se jeli z větší části na okruzích a jednotlivé etapy nebyly příliš dlouhé (84-134km). Paralelně s Vysočinou se jelo Mistrovství Evropy, takže tým neměl na startu dva z nejsilnějších závodníků ( mistr republiky U23 Roman Lehký a Dominik Neuman) a z důvodu nemoci se na start nepostavil ani favorizovaný Karel Hník. Díky Karlově neúčasti tým odstartoval pouze v pěti a byl tak od počátku oslaben.

Průběh každé z etap byl víceméně takový, že se oddělila skupinka a do cíle se pelotonu nepodařilo ji dojet. Největším úspěchem týmu v závodě bylo celkové druhé místo v týmové soutěži, což v pěti závodnících bylo velmi dobré. Jednotlivě se nejlépe dařilo Tomášovi Kalojírosovi, a to ve 3. etapě, kde ho až chyba v poslední zatáčce připravila o vítězství, skončil 4.

"Nejlepší pro nás bylo druhé místo v týmech a pochválit za výkon bych chtěl i Jiřího Petruše. Je to začátek druhé části sezóny, uvidíme, co přijde. Teď nás čekají dva jednorázové závody v Polsku a další závod Českého poháru v Ostravě.“ dodal hlavní sportovní ředitel René Andrle.