Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Tadej Pogačar vyhrál Giro naprosto suverénně

Letošní ročník vyhrál Giro d´Italia slovinský cyklista UAE Tadej Pogačar před Danielem Martínezem z Bory a Geraintem Thomasem z Ineosu. Nejlepším spurterem byl Jonathan Milan z Treku, vrchařem opět Tadej Pogačar, mladíkem Antonio Tiberi z Bahrainu. Nejlepším týmem byl Decathlon AG2R. Náš Jan Hirt zaznamenal skvělý úspěch, když dojel na 8. místě.

27.05.2024 / 7:41

Tadej Pogačar trofej

 

Tadej Pogačar letošnímu Giru dominoval od samého začátku. Svůj náskok postuponě navyšoval, až na bez čtyř sekund na deset minut. V kopcích dokázal svým soupeřům odjíždět a i díky výborné práci týmu šel i po etapách.

 

Hirt jan

 

Za druhým Martínezem z Bory byl třetí Geraint Thomas z Ineosu. Náš Jan Hirt zajel opět skvělé Giro, když dojel na fantastickém 8. místě.

Dresy Gira

 

Pro trikoty si dojeli kromě Pogačara (také nejlepší vrchař) Jonathan Milan z Treku - nejlepší sprinter a Antonio Tiberi z Bahrainu - nejlepší mladý jezdec. Poslední etapu vyhrál v neděli v Římě Belgičan z Soudal Quick Stepu, Hirtův stájový kolega Tim Merlier.

 

Zdroj fotografie: www.giroditalia.it