Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Stará dáme startuje v Itálii. Kdo vyhraje Tour de France 2024

Letošní TOUR začíná v Itálii 29.6. ve Florencii a končí časovkou 21.7. v Nice. Můžeme se těšit na velkou bitvu mezi Pogačarem, Vingegaardem, Rogličem a Evenepoelem. Promluví do ní ještě někdo další? Třeba Carlos Rodriguez? Nebo Matteo Jorgenson? To vše se dozvíme, stejně jako výsledky dalších bitev o puntíkatý, zelený či bílý dres. Opět můžete skládat svůj tým a bojovat o cenu od KALAS Sportswear.

23.06.2024 / 10:56

 

Tour de France začíná čtyřmi etapami v Itálii (i když čtvrtá jen startuje v Pinerolu, cíl už má ve Francii). Tři budou pro sprintery či klasikáře. Čtvrtá v Itálii začíná a je to horská zkouška přes Sestriere, Col de Monegevre, Galibier do cílového Valoire.

 

tdf24-parcours

 

Následují dvě rovinaté zkoušky a 25 km dlouhá časovka s jedním menším kopcem. Následují dvě velmi náročné etapy s menšími, ale četnějšími kopci, šance pro klasikáře, hlavně devátá etapa bude zajímavá, protože má přes 30 km gravel sektorů.

 

ITT_stage7

 

Po dni volna přichází rovinatá etapa, ale v 11. už si to borci o celkové pořadí rozdají v etapě do Le Liorianu. Dvanáctka a třináctka nás zavedou do Pyrenejí, zatím do budou spíš klasikářské zkoušky, druhý s cílem v Pau. A před dnem volna tu budou dvě horské pyrenejské etapy.

 

Stege_15

 

Po druhém volném dni následuje etapa do Nimes, možná zrozena pro únikáře. 17. pokračování Tour míří do Apl a tam si borci na celkové zebojují v 18., 19. a 20. etapě. Cílová nebude do Paříže, ale z Monaca do Nice, a čeká nás vyvrcholení v podobě 34 km dlouhé časovky s dvěma stoupáním.

ITT_21_Nice

 

Kdo bude bojovat o žlutý dres. Po pádech Vingegaarda, Evenepoela a Rogliče na Okolo Baskicka vypadá jen Roglič v top formě. U Jonase Vingegaarda se do poslední chvíle nevědělo, zda Tour vůbec pojede. Roglič zajel dobře Dauphiné, Evenepoel mu tam v kopcích nestačil, více ho tam prohnali Jorgenson s Carlosem Rodríguezem.
Tito dva tak budou s Rogličem asi největšími soupeři vítězi letošního Gira Tadeji Pogačarovi. Černými koni by mohli být Ciccone, Bilbao, Kuss, Mas či Pidcock.

Jumbo23

 

Pogačarovi pojedou top domestici Adam Yates, Almeida, kteří zářili na Okolo Švýcarska, i Ayuso, Soler, Wellens, Sivakov a Politt. Do nominace se nedostali Bjerg a Majka.

 

Tadej Pogačar trofej Giro 

Kdo pojede o zelený dres? Obhajuje Jasper Phlipsen, hlavními soupeři budou Mads Pedersen, Tim Merlier, Arnaud de Lie, Phil Bauhaus, Dylan Groeneweggen, Sam Bennett, spurtovat bude uřčitě i Wout van Aert.

 

Mathieu Van der Poel bude zřejmě na rovinách k dispozici Philipsenovi, ale v klasikách se určitě do boje o etapu zapojí.

Puntíkatý dres pro nejlepšího vrchaře by mohl získat někdo z okruhu hlavních favoritů na GC, ale ještě jsou tu Landa, Bilbao, Mc Gee, Bardet, Gall, Mas, Hindley, Haig, Geschke, I. Izagirre.

Bílý dres pro mladého jezdce by mohl urvat právě Jorgensen, Rodríguez, Ayuso, Evenepoel, Vaquelin, Pidcock nebo Buitrago.

 

Zdroj fotografie: www.kalas.cz https://www.letour.fr/en/