Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Startuje série závodů UCI Wordl Tour - UAE 2021

Na blízkém východě startují závody série World Tour 2021. Sedmidenní etapák UAE Tour má na soupisce taková jména jako Pogačar, Ganna, Van der Poel, Froome, Valverde, S. Bennett, Ewan, Gaviria či Ackerman. Vítězství obhajuje Adam Yates, už v dresu Ineosu. Jede i náš Jan Hirt.

17.02.2021 / 6:42

Pogačar a Adam Yates na UAE 2020

Fanoušci cyklistiky se mohou těšit na letošní mimořádně silné pole jezdců na UAE Tour, které zahrnuje vítěze Tour de France 2020 Tadeje Pogačara, majitele loňského červeného dresu UAE Adama Yatese a několikanásobného vítěze Grand Tour Chrise Frooma. V dresu Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux se poprvé představí náš Jan Hirt.

Svou účast potvrdili také mistři světa v časovce Filippo Ganna a několikanásobný mistr světa v cyklokrosu Mathieu van der Poel, a také mimo jiné řada sprinterů světové úrovně Sama Bennetta, Caleba Ewana, Pascala Ackermanna a Fernanda Gavirii.

 

Ackermann vítězí v loňské etapě UAE Tour

Jak bude vypadat trasa závodu? 1. etapa (177 km) bude zahájena ve městě Al Ruwais a cíl má v pobřežním Al Mirfa, kde se očekává vzrušující finále ve sprintu. Následující den budou jezdci soupeřit v krátké, rovinaté časovce (13 km), která začíná a končí na krásném ostrově Al Hudyriat. Favoritem bude Ganna, ale ztráty budou hlídat i vrchaři, aby neztratili moc času v boji o celkové vítězstřví ve dvou kopcovitách etapách.

Třetí etapa 162 km) zůstává v Abú Dhabí a začíná na mezinárodním letišti Al Ain, a cíl je na tradičním kopci UAE Tour Jebel Hafeet až do cíle - 10 km dlouhý výšlap, který vrcholí ve výšce přes 1000 metrů nad mořem.

Ganna hlavní favorit časovky

Další den (204 km) začíná a končí na ostrově Al Marjan a opět se bude spurtovat. Následující den je nejnáročnější etapa: (170 km) startuje ve městě Fudžajra a vydává se na sever, než skončí těžkým stoupáním na Jebel Jais, které se tyčí ve výšce 1491 metrů nad mořem.

 

Wanty_UAE

 

V 6. etapě (168 km) budou jezdci závodit na převážně rovné trase z ostrovů Deira v Dubaji a cíl je na ikonické Palm Jumeirah. Etapa 7 (147 km) začíná v Yas Mall a končí v Abu Dhabi, bude se opět sprintovat a pak bude korunován celkový vítěz UAE Tour 2021.

STARTOVKA UAE Tour 2021

Zdroj fotografie: www.theuaetour.com