Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Startuje Okolo Provence se Štybarem a K. Vackem

Další přípravný etapák je na pořadu ve Francii. Ve čtvrtek začíná čtyřdenní závod Tour de la Provence. Jedou i naši Zdeněk Štybar a Karel Vacek. A první závodní kilometry vyzkouší Alaphilippe, Mas, Démare a Vlasov. Ze závodu Etoile de Besseges přijedou rozjetí Bernal, Wellens, Gilbert a Mollema.

10.02.2021 / 6:24

Okolo Provence

 

Na cyklististy čekají v Provence čtyři etapy. Tři by neměly mít nějaké horské obtížnosti, ale třetí etapa končí na Mont Ventoux/Chalet Reynard. Loni zde pro sebe závod rozhodl kolumbijské vrchař Nairo Quintana. Druhý dojel na legendární kopec  Kazach Lutsenko a třetí Hugh Carthy. Celkově pak skončil za Quintanou druhý mladý Rus Vlasov, který byl na Mont Ventoux hned za Carthym.

 

Nairo 2020

 

V provence se předvedou dva naši borci. Zdeněk Štybar bude chtít zužitkovat týden z mistrovství světa v cyklokrosu v Oostende. Bude doprovázet při prvním závodě i Juliana Alaphilippa. V dresu Qhubeka ASSOS čeká debut ve World Tour Karla Vacka.

Zdeněk Štybar

 

Kteří vrchaři se kromě Alaphilippa porvou o celkové vítězství? Je tu Mas z Movistaru, Mollema z Treku, loni se zde dařilo dvojici Lutsenko-Vlasov z Astany, jedou Poels, Haig a Teuns z Bahrainu, Grosschartner z Bory, Bernal a Sosa z Ineosu, O´Connor a Calmejane z AG2R, Barguil z Arkea Samsic.

 

 

Ve spurtech budou bojovat o výhry domácí Démare, Bouhanni, Coquardem s Kristoffem, Ballerinim, Trentinem, Kristoffem, Bonifaziem či Degenkolbem.

 

Mont Ventoux

Z klasikářů jsou nachystaní Alaphilippe, Gilbert, Wellens, Kwiatkowski, Lampaert, Asgreen, Štybar, G. Izagirre, Moscon nebo Gallopin.

 

 

Ineos TdlP 2021

Zdroj fotografie: www.tourdelaprovence.fr/