Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Etapu na Mont Ventoux vyhrál na Okolo Provence Nairo Quintana

Ikonický vrchol Tour de France Mont Ventoux byl cílem třetí etapy Okolo Provence. Velmi brzy na cílový kopec vyrazil Nairo Quintana v dresu svého nového týmu Arkéa Samsic. A Náskok do cíle udržel.

15.02.2020 / 16:25

Profil Mont Ventoux na Okolo Provence

Ještě na začátku stoupání se na čele držel Remi Cavagna z DQS, který jako poslední zůstal z úniku. Ale hlavní pole jej 7 km před cílem dojelo a velmi brzy došlo na rozhodující atak, když všem ujel Kolumbijec Nairo Quintana z Arkéa Samsic. Vedoucí muž závodu Vlasov za pomoci Lutsenka - oba Astana zkoušel zachránit násko 34 sekund z druhé etapy, ale Quitana měl v cíli k dobru přes minutu. Druhý nakonec skončil Lutsenko a třetí dojel Hugh Carthy z EF.

Až poté dorazili do cíle Dunbar, Kuss, Kelderman, Herrada, Pinot, Gaudi a další vrchaři. Další zajímavý test na startu sezóny tedy opět zajímavý...Nairo Quintana jde na Provence do vedení. Naši Roman Kreiuziger a Jan Hirt dojeli do cíle spolu se ztrátou 5:36 na 38. a 40. místě.