Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Sezóna skončila, jak týmy mění kádry pro příští rok

Nějaké závody se ještě jedou, ale profíci skončili klasikou Okolo Lombardie. Už před tím se ale začaly prodlužovat smlouvy a začaly se hýbat přestupová škatulata. Cavendish do Dimension Data (Letos MTN-Qhubeka), Kittel do Etixxu, Landa s Kwiatkowskim do Sky. Čtěte dál...

18.10.2015 / 9:04

Mark Cavendish opouští Etixx - Quick Step

Etixx - Quick Step

V příštím roce bude stáj sponzorovat také belgický Lidl, to už v týmu nebudou Mark Cavendish a Mark Renshaw oba míří do Dimension Data (letos MTN-Qhubeka), Michal Kwiatkowski se jmenovcem a krajanem Golasem jdou do Sky a Rigoberto Urán do Cannondale-Garmin. Kdo je nahradí? Na spurt Marcel Kittel, který se pokusí oživit letos slabou sezónu v Giant-Alpecinu. K ruce mu bude talentovaný Fernando Gaviria, který už je schopný sám vyhrávat závody, což ukázal i v Uničově ve 2. etapě Czech Cycling Tour. S ním přichází další Kolumbijec, vrchař Rodrigo Contreras. Dalším sprinterem je Argentinec Ariel Richeze (letos Lampre-Merida). Pro Grand Tour zatím přivedli Belgičani z Treku Luxemburčana Boba Jungelse, mladého a talentovaného časovkáře, letos 27. na Tour de France a 5. mezi mladými jezdci. Náhradou za Kwiatka by měl být Ir Daniel Martin z Cannondalu.

Movistar Team

Španělskou stáj opouští vrchař Beňat Intxausti mířící do Sky, Eros Capecchi pak putuje do Astany. V kolonce příchodů mají Španělé zatím tato jména. Nelson Oliveira (Lampre-Merida), Carlos Betancour (AG2R).

BMC Racing Team

Američani velmi brzy podepsali Australana Richieho Porta z Team Sky, odchází americký závodník s českými předky Peter Stetina do Trek Factory Racing.

Michal Kwiatkowski posílil Team Sky

Team Sky

Angličany kromě Porteho opoustili ještě Bernard Eisel s Konstantinem Sivcovem (oba Dimension Data), Nathan Earle zamířil do Drapac Professional Cycling, v kontinentálním týmu skončil Danny Pate. V kolonce příchodů jsou zmiňovaní Poláci Kwiatkowski s Golasem z Etixxu, Intxausti z Movistaru, dále přichází letos velmi úspěšní Bask z Astany Mikel Landa, spurtér Danny van Poppel z Treku, z development týmu pak dorazili Peters a Hart.

Team Katusha

Trofimov míří k Olegu Tinkovovi, Lotyš Šmukulis do Astany, Němec Selig do Bory-Argon 18. Tým naopak posílí Jürgen van den Broeck z Lotto Soudal, Rein Taaramae z Astany, Micharl Morkoev z Tinkoff a z development týmu povýšil německý mladík Nils Politt.

Astana Team

Kazaši pustili Landu do Sky, Taaramaeho do Kaťuši a Božiče do Cofidisu. Do Vinokurovova týmu míří Capecchi z Movistaru a Šmukulis z Kaťuši.

Lotto Soudal

Belgický tým se rozloučil s Jürgenem van den Broeckem (Kaťuša), Kenny Dehaesem (Wanty), Borisem Valeé (Fortuneo). V příchodech jsou Rafael Valls (Lampre-Merida), Jelle Wallays (Topsport Vlaanderen) a Tomasz Marczynski (Torku Sekerspor).

Tinkoff

Už se musí obejít bez dánské banky Saxo. Z jezdců odešli Morkoev do Kaťuši, Juul-Jensen do Orica GreenEdge, Zaugg do IAM Cycling, Sörensen do Fortuneo, Breschel do Cannondale-Garmin, a z development týmu Rakušan Grosschartner do CCC Sprandi Polkowice. Do týmu Romana Kreuzigera zamířili zatím Jurij Trofimov z Kaťuši, Adam Blythe z Oricy.

Orica GreenEdge

Z australského týmu odešel Brit Blythe k Tinkoffům, Cameron Meyer do Dimension Data, Simon Clarke do Cannondale Garmin, Pieter Wenning do Team Roompot, Leigh Howard do IAM Cycling a Jens Mouris do Drapac Professional Team. Přišli Juul-Jensen z Tinkoff, Ruben Plaza z Lampre, Luka Mezgec z Giant-Alpecin, Amets Txurruka z Caja Rujal a mladý Jack Haig z development týmu Oricy. Podepsáno má v Orice také velký talent Jack Power, který bude zřejmě ještě jezdit v development týmu.

AG2R

Kolumbijec Betancour přestupuje do Movistaru z Europcaru přichází vrchař Cyril Gauthier.

Lampre-Merida

Italové pouštěli žilou. Plaza zamířil do Orica GreenEdge, Valls do Lotta, Oliveira do Movistaru, Richeze do Etixxu, Bonifazio do Treku, ale přišli velcí mladí talenti. Slovinec Mohoric z Cannondalu, Luis Meintjes z MTN-Qhubeka a mladí Italové Petilli a Ravasi, Slovinec Kump. Tým doplnil Japonec Arashiro z Europcaru.

TREK Factory Racing

Opustil Danny van Poppel (Sky), Matthew Busche (UnitedHeatlhcare), Bob Jungels (Etixx). Do týmu dorazili Bonifazio z Lampre, Ryder Hesjedal z Cannondale-Garmin, Edward Theuns z Topsport Vlaanderen, Jack Bobridge z Team Budget Forklifts, Kiel Reijnen (UnitedHeatlhcare) a Peter Stetina z BMC.

Team Giant-Alpecin

Marcel Kittel už si bude vlasy umývat v Etixxu, Luka Mezgec zase v Orice, Amík Craddock v Canondalu,  Francouz Hupond v Delko-Marseille Provence. Přichází Laurenc Dam z Lotto-NL Jumbo, talentovaný Nor Lunke z Team Joker, další velký talent z Dánska Sören Kragh-Andersen a z Nizozemí Sam Oomen z Rabbobank Development Team.

Team Cannondale Garmin

Hodně obměnil tým. Odešli už výše zmínění Hesjedal, Mohoric, D. Martin, Nathan Haas zamířil do Dimension Data. Přišlil Craddock z Giant-Alpecin, Urán z Etixxu, Breschel, Clarke z Orici, Pierre Rolland z Europcaru, Kanaďan Woods, Australan Bevin, Američan Gairmon, a výborný spurtér Wouter Wippert z Drapacu.

LottoNL-Jumbo

Z týmu odešel Ten Dam do Giant-Alpecin, Nick Lijke a Barry Markus do Team Rompoot. Posilami jsou Steven Lammertink z development týmu, Victor Campenaerts z Topsport Vlaanderen, Primož Roglič z Adria Mobil, Dylan Groenwegen z Team Rompoot, Enrico Battaglin z Bardiani CSF.

MTN-Qhubeka - Data Dimension

Přichází spurterský vláček Mark Cavendish, Mark Renshaw (oba Ettix), Bernard Eisel (Team Sky), ze Sky i Konstantin Sivcov, vrchař Omar Fraile z Caja Rujal, Nathan Haas z Cannondalu, Cameron Meyer z Orici. Odešel talent Meintjes do Lampre a Matt Goss do One pro Cycling.

Nor Eiking si angažmá ve World Tour vyjel i na Závodu míru

FDJ

Francouze posílili norské talenty Hoelgaard a Eiking z Team Joker, Sebastian Reichenbach z IAM, Ignatas Konovalovas z Team Marseille. Tým opustili Arnold Jeanesson do Cofidisu, Francis Mourey do Fortuneo,

IAM Cycling

Sebastian Reichenbach zamířil do FDJ, Sylvain Chavanel do Direct Energie, Thomas Degand do Wanty. Příchody: Oliver Naesen z Topsport Vlaanderen, Oliver Zaugg z Tinkoff, Leigh Howard z Orica GreenEdge, Vegard Laegen z Team Joker.

Kdo pověsil kariéru na hřebík?

Kevin de Weert (naposledy Lotto-NL Jumbo), Ed King (Cannondale), Jussi Veikkanen (FDJ), Ivan Basso (Tinkoff), Alexandr Kolobnev (Kaťuša), Jérome Pineau (IAM), Gert Stegmans (Trek), Jimmy Engoulvent (Europcar).

Zdroj fotografie: http://www.etixx-quickstep.com/