Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Do Tinkoffu míří talent z AWT-GreenWay Erik Baška, pomůže Saganovi

Sportovní ředitelé cyklistických stájí mají stále plné ruce práce a jeden z přestupů se podařilo dotáhnout manažerům týmu Tinkoff-Saxo. Do týmu ruského miliardáře zamíří evropský šampion do 23 let Erik Baška.

20.10.2015 / 14:23

Erik Baška ve vyřazovacích závodě


Erik Baška, mladý slovenský spurtér se tak připojí do party úřadujícího mistra světa, svého krajana Petera Sagana. Baška závodil od roku 2015 v kontinentálním týmu AWT-GreenWay, který připravuje mladé jezdce pro závodění v profesionálním pelotonu, zejména pak pro stáj Etixx – Quick Step. Baškova cesta však zamířila jiným směrem a on sám pro týmový web Tinkoff-Saxo uvedl: “Je to pro mě samozřejmě jedinečná šance a nemůžu být šťastnější. Dostal jsem příležitost připojit se k jednomu z nejsilnějších týmů a podporovat mistra světa Petera Sagana. To se nestává každý den a udělám, co budu moct, abych ukázal, že jsem si důvěru zasloužil.“

Mladý slovenský sprinter vyhrál letos etapu na Tour of Berlin, úspěšný byl i na závodu pro mladé jezdce Carpathian Couriers race. Erik Baška sbíral vítězství ve svých kategoriích také na národních šampionátech a letos slavil také v Estonsku zisk dresu mistra evropy U23 v silničním závodě.

Erik Baška v dresu AWT-GreenWay

Příchod krajana do týmu komentoval také Peter Sagan, se kterým už v Tinkoff-Saxo občas závodí i bratr Juraj. „Jsem nadšený, že se k nám Erik připojil. Nejen proto, že je také Slovák, ale hlavně protože je to silný a nadějný mladý jezdec. Těším se, až ho přivítám v týmu. Je příkladem poctivé práce a jsem na něj hrdý,“ řekl na adresu talentovaného Bašky slavný Peter Sagan.

Důležitou ukázkou kvalit byl podle hlavního sportovního ředitele ruské stáje Baškovo vítězství na evropském šampionátu. „Ukázal svůj talent, je to rychlý sprinter a myslím, že by mohl být dobrou podporou pro Petera Sagana. Podobně jako ostatní mladí jezdci, kteří se připojí k týmu příští rok, bude mít nejlepší tréninkové a závodní podmínky, aby se mohl zlepšovat,“ přislíbil Steven de Jongh.

Zdroj fotografie: profipeloton.cz