Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Caleb Ewan vyhrál ve Stirlingu a vede i celkově

Australan Caleb Ewan vyhrál 2. etapu Tour Down Under s cílem ve Stirlingu. Druhý byl Daryl Impey a třetí Nathan Haas. Závěr ovlivnil pád 1,4 km před cílem, kde zůstali třeba Richie Porte a Simon Yates. Ewan vede i celkové pořadí před Samem Bennettem a Impeym. Josef Černý byl dnes 35.

22.01.2020 / 6:01

Závěr druhé etapy TDU

 

Druhá etapa TDU z Woodside do Strilingu měřila 135,8 km a jel se čtyřikrát finální kopec do Stirlingu, kde se čekal spurt osekaného pelotonu.

Závěr výrazně ovlivnil pád 1,4 km před cílem, který zbrzdil bez následků třeba Richieho Porta, André Greipela, Jaye McCarthyho, ale Simon Yates už měl nepěkně odřené koleno a podle vyjádření na stránkách Mitchelton Scott je jeho pokračování v závodu ohroženo. Pád byl už v zóně 3km, a tak se ztráty nepočítaly do celkového pořadí.

Spurt zbytku pelotonu vyhrál Caleb Ewan před Darylem Impeym a Nathanem Haasem. Náš Josef Černý dojel 35. Ewan vede i celkové pořadí před Samem Bennettem a Impeym.

 

TOP10 2. etapa TDU

 

 VÝSLEDKY 2. ETAPY TDU

 

Zdroj fotografie: tourdownunder.com.au www.greenedgecycling.com