Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


První horský dojezd na Giru. Abetone může ukázat formu favoritů

Po včerejší bláznivé etapě, kterou vyhrál mladý Ital Davide Formolo, přichází první horský dojezd do Abetone, kde si to opět rozdají borci na celkové pořadí.

13.05.2015 / 6:59

Dojezd 5. etapy

Po úterním vítězství Davide Formola z Cannondale Garmin se očekává v 5. etapě Giro d´Italia z La Spezia do Abetone první velký souboj velkých favoritů. Porte, Contador, Aru a uvidíme, jestli i Urán se utkání na 17 km dlouhém kopci zúčastní.

Abetone není nějaký závratný kopec, ale několikrát psal historii Gira. Před pětasedmdesáti lety v roce 1940 zda začal atak na svoje první vítězství  na Giru Fausto Coppi, který zde porazil svého velkého rivala Gina Bartaliho. Kanibal Eddie Merckx zde začal cestu ke svému triumfu v roce 1969.

Přestože je Abetone stoupáním druhé kategorie, jde o velmi náročné stoupání dlouhé 17,3 km s průměrným sklonem 5,4%, ale střední část kopce má průměr 7,2% a má pasáže s 10% stoupáním. Navíc už před Abetone cyklisté budou hodně stoupat. Z městečka Fornoli, které je pouze 109 m.n.m. na 42 kilometrech vyjedou 1200 metrů. Lze očekávat, že Contador, Aru, Porte si poprvé otestují, kdo na tom jak je. Samozřejmě může opět někdo překvapit jako včera Formolo a zajet si pro etapové vítězství.

Roman Kreuziger ve 4. etapě

"Dnes už to snad nebude tak nervózní. Sice je dojezd na kopci, ale už by měly být širší silnice. Uvidíme, jak to půjde dál. Do růžového klidně může skočit Chaves a Orica pak má šanci držet to třeba až do soboty. Nebo bude chtít dres lídra urvat Astana pro Arua. Dneska ukázali, že mají v kopcích hodně silný tým. My chceme jet samozřejmě taky co nejlíp a uvidíme, co z toho bude,“ řekl o 5. etapě Roman Kreuziger, aktuálně 3. muž Gira.

HR

Zdroj fotografie: http://www.tinkoffsaxo.com/ http://www.gazzetta.it/Giroditalia/2015