Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


První belgickou klasiku vyhrál ZDENĚK ŠTYBAR

Sezóna jarních klasik jest otevřena. V Belgii se jela náročná jednorázovka Omloop Het Nieuwsblad. A skončila fantasticky. Výborný závod jel náš Zdeněk Štybar, byl u všeho a zvládl i závěr, když porazil i van Avermaeta, který nestačil na jeho atak.

02.03.2019 / 16:44

 

Na cyklisty čekalo osm kostkových úseků a třináct bergů. Poslední stoupání na Bosberg bylo v pláno 13 km před cílem. Celkem měřil závod z Gentu do Ninove 200 km.

 

Profil OHN 2019

 

V úniku se ocitla čtveřice Roy Jans (Corendon-Circus), Tom Wirtgen (Wallonie-Bruxelles), Alex Howes (EF Education First) a Tom Devriendt (Wanty-Groupe Gobert) a 177 km před cílem měla 4:55. Postupně náskok na peloton narostl na devět minut a na 40. kilometru už to bylo 14 minut. Po 112 km už peloton stáhnul rozdíl na pět minut.

Únik na OHN 2019

 

82 km před cílem se od pelotonu odpoutala asi dvacetičlenná skupinka, a protože v ní byla taková jména jako O. Naesen, Roelandts, Stanndard, Pedersen, Teunissen a také náš Zdeněk Štybar, peloton musel hodně zpozornět. Náskok byl kolem 48 sekund 70 km před cílem. Ale nebyl to ještě rozhodující atak dne...

 

Ten přišel až 40 km před cílem, bylo v něm 17 lidí a opět i Zdeněk Štybar. A kromě něj tak Yves Lampaert (Deceuninck-QuickStep), Tiesj Benoot, Tim Wellens (Lotto Soudal), Olvier Naesen (AG23 La Mondiale), Davide Ballerini, Alexey Lutsenko (Astana), Dylan Teuns, Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida), Jempy Drucker, Daniel Oss (Bora-Hansgrohe), Greg Van Avermaet (CCC), Matteo Trentin (Mitchelton-Scott), Wout van Aert, Danny van Poppel (Jumbo-Visma), Ian Stannard (Sky), Baptiste Planckaert (Wallonie-Bruxelles). Po pádu v zatáčce vypadl ze skupiny Benoot.

 

Právě pád Benoota rozdělil skupinu a vepředu zůstali Van Avermaet, Lutsenko, Stybar, Teuns, Oss a Wellens. Za nimi bylo na dohled 18 sekund před dalším stoupáním torzo hlavního pole. Na Muur Kapelmuur odpadl z šestky Daniel Oss. Na Bosbergu to zkusil urvat van Avermaet, ale Štybar ho uvisel a ostatní se dotáhli ve sjezdu. Náskok na zbytek pelotonu narostl na 35 vteřin.

 

Pak přišel atak Zdeňka Štybara, který nezachytil ani van Avermaet a Štyby si dojel pro skvělé vítězství. Druhý skončil van Avermaet a třetí Tim Wellens.

TOP 10 OHN 2019

 

Zdroj fotografie: www.omloophetnieuwsblad.be/nl/ohn/elite-mannen