Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Bude se Štybar radovat i na Strade Bianche? Jedou i Vakoč, Kreuziger a Černý

Týden po triumfu na Omloop Het Nieuwsblad startuje Zdeněk Štybar na oblíbené italské klasice Strade Bianche. Štyby byl na tomto závodě 1,2,4 a 7. Výsledky měly sestupnou tendenci od roku 2015. Třeba to letos zase vezme opačný směr. Pomoci by mu mohl i krajan Petr Vakoč. Jedou i Kreuziger s Černým.

05.03.2019 / 17:44

Strade Bianche - bílé cesty...a taky hodně náročné...

 

Závod startuje v sobotu. Začíná se i končí v Sieně. Na cyklisty čeká "jen"184 kilometrů, ale protože řada z nich vede po štěrkových úsecích, bývá Strade Bianche označován za jednu z nejtěžších klasik. Potvrzuje to i tým kolem Petera Sagana. V článku pro MF Dnes uvedl trenér Sagana Patxi Villa: "Minulý rok platilo právě Strade za nejtěžší závod roku. Všichni po něm byli úplně zničení. Na trase jsou čtyři tisíce metrů stoupání a když vám k tomu zaprší, sebere to spoustu energie."

Profil Strade Bianche 2019

 

Loni se na Plaza del Campo objevil překvapivě první Belgičan Tiesj Benoot z Lotto Soudal, za ním dorazil Francouz Romain Bardet a třetí byl cyklokrosař Wout van Aert. Tomu možná hrálo do karet deštivé a blátivé počasí, ale tuto výhodu trochu zpochybnil v dalším článku na idnes.cz Zdeněk Štybar. "Strade jsou podle mě dokonce o něco těžší, když se jedou na suchu, protože potom je závod i víc technický, než když jsme ho absolvovali na mokru. Loni jsem si myslel, že kvůli dešti bude Strade mnohem obtížnější, ale jak se tam vyjely stopy, bylo vlastně jednodušší."

Strade Bianche 2018. Loni zapršelo a sedlo to Benootovi

 

Tiesj Benoot něměl kvůli pádu na Omloopu v Sieně obhajovat, ale Lotto Soudal už na twitteru potvrdilo, že se koleno umoudřilo a Tiesj obhájit zkusí. Štybar bude velkým favoritem. Kdo bude jeho hlavním soupeřem? Zatím nejsou sestavy potvzreny, ale pojede určitě Wout van Aert. Do Itálie míří také Greg van Avermaet s Wellensem, Lutsenkem, které Štyby vycvičil na Omloopu.

Nebezpeční budou domácí Vincenzo Nibali a Gianni Moscon. Výkonnost budou mít Mollema, Fuglsang, Küng, Latour, Durbridge, Majka a pozor jede i Tadej Pogačar. Spolu se Štybarem bude v Deceuninck-Quick Step lídrem také Julian Alaphilippe a v sestavě belgického týmu nechybí také Petr Vakoč, pro kterého to je po závodu v Argentině a Kolumbii třetí závod po návratu po těžkém zranění. V dresu Dimension Data se představí Roman Kreuziger a za CCC Team pojede pro van Avermaeta Josef Černý.

Sestava Quick Stepu pro Strade Bianche

 

 

Zdroj fotografie: www.strade-bianche.it