Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Belgické klasiky jsou tady - Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne - Brusel Kuurne

První belgická kostková klasika je tady. Omloop Het Nieuwsblad startuje už v sobotu 27. února. Pojede i předloňský vítěz, náš Zdeněk Štybar. V neděli pak navazuje sprinterská klasika Kuurne-Brusel-Kuurne.

23.02.2021 / 6:04

Stuyven vítěz OHN 2020

 

Konečně jsou tady. Jarní klasiky, jednorázové závody na kostkách či do krátkých strmých kopců. Dlouhé závody, s náročným počasím, na trati devět paveé sekotrů a třináct bergů, předposlední Muur Kapelmuur 17 kilometrů před cílem, pak už jen Bosberg a do cíle v Ninive po dlouhých 200 kilácích. V roce 2019 se v první otvírací klasice UCI World Tour Omloop Het Nieuwsblad prosadil rodák ze Stříbra Zdeněk Štybar.

 

Mapa_OHN

 

Loni uspěl v závěru domácí Jasper Stuyven z Treku, který v závěru porazil Štybarova kolegu Lampaerta, třetí byl Sören Kragh Andersen. A v Treku jsou v sestavě ještě Mads Pedersen a Edward Theuns.

 

 

Letos bude chtít urvat vítězství opět Deceninck - Quick Step, kromě Štybyho má v sestavě mistra světa Juliana Alaphilippa, který se dobře ukazoval na Okolo Provence, stejně jako rychlý Ital Ballerini. V sestavě jsou ještě Asgreen a Senechal. Každý z nich může vyhrát.

 

Vitězové OHN

Obhajuje tedy Stuyven z Treku, pak jsou tu Gilbert a Wellens z Lotto Soudal, O. Naesen a G. van Avermaet z AG2R, Politt bude mít premiéru za Boru, FDJ pojede na Démara, Ineos má cyklokrosaře Pidcocka a rychlíka Haytera, ISN posilu VanMarckeho, DSM loni třetího Sörena Kragh Andersena.

Měl jet i Mathieu van der Poel, který musel se svým týmem odjet z UAE Tour kvůli pozitivně testovanému členu realizáku, ale sám Mathieu s ním v kontaktu údajně nebyl, takže by mohl startovat. Nakonec však MVDP pojede jen v neděli Kuurne-Brusel-Kuurne. OHN pojede Jasper Philipsen.

 

 PŘEDBĚŽNÁ STARTOVKA OHN 2021

Sprinterská klasika Kuurne-Brusel-Kuurne navazuje na OHN v neděli

Po sobotním úvodu v Gentu a klasice Omloop Het Nieuwsblad se hned v neděli jede další závod Kurrne-Brusel-Kuurne. V něm často výhravají sprinteři, pro které je závod méně náročný než Omloop. Ale už dvakrát to zlomil Deceuninck - Quick Step, když loni vyhrál Kasper Asgreen a předloni Bob Jungels.

 

Kuurne-Brusel-Kuurne

 

DQS bude i na Kuurne silný, sestava by měla být podobná jako na OHN, jen Alaphilippa s Ballerinim zřejmě nahradí Steimle se Steelsem a Hodegem. Ze sprinterů jsou zatím ve startovce Démare, Kristoff, Merlier, M. Pedersen, Coquard, Degenkolb, Trentin, Colbrelli či Sarreau. Další variantou je klasikářský dojezd a pak bude okruh favoritů jako výše na Omloopu. Včetně Mathie van der Poela.

 

Vitězové KBK

 

Zdroj fotografie: www.omloophetnieuwsblad.be