Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Primož Roglič vyhrál na Romandii závěrečnou časovku i celkové pořadí

Neměl jet Tour de Romandie jako lídr, ale nemohl si pomoct...vyhrál tři etapy i celkové pořadí. Slovinec Primož Roglič je před Giro d´Italia ve skvělé formě. Na podiu ho ve Švýcarsku doprovodili Rui Costa a Geraint Thomas.

05.05.2019 / 15:01

Závěrečným dějstvím Romandie byla 16,8 km dlouhá časovka v Ženevě. Nebyla úplně rovinatá, proto se čekalo, jak si s ní poradí aktuální světový rekordman v hodiniovce Victor Campenaerts z Lotto Soudal. A zadařilo se, belgický závodník držel vedení až do posledního závodníka. Překonal ho až Roglič, ale o 13 sekund. Časovku jel bývalý skokan na lyžích ve skvělém tempu.

Výborné časy zajeli také třetí Ganna z Ineosu, čtvrtý Patrick Bevin z CCC a šestý Tony Martin z Lotto Visma, kteří ztratili na Campenaertse do tří vteřin. Sedmý Küng z FDJ už devět.

V boji o celkové pořadí ztratil druhé místo Gaudu z FDJ a skončil celkově pátý. Na druhé místo se posunul Portugalec Rui Costa z UAE a třetí místo vybojoval o vteřinu před Grosschartnerem z Bory Geraint Thomas z Ineosu. Jan Hirt do časovky nenastoupil.

Zdroj fotografie: www.tourderomandie.ch