Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Reprezentační tým U23 odstartoval Karpaty 7. místem

V následujících dnech absolvuje národní tým ve složení Vladimír Mikšaník, Tomáš Bárta, Matěj Štibingr, Jan Kašpar a Michal Procházka etapový závod Carpathian Couriers Race. Ten byl dnes zahájen prologem, po kterém následuje pět etap.

01.05.2019 / 17:40

CRU23

 

Pro tým závodníků do 23 let je to letošní první start a zároveň test v konkurenci dalších reprezentačních celků. Už zítra závodníky čeká přes 140 kilometrů dlouhá etapa stejně jako následující den. O něco kratší pak bude třetí a čtvrtá etapa, které měří 110 kilometrů. Nejdelší trasa čeká závodníky na závěr, kdy budou muset zdolat 150 kilometrů. Čeští závodníci už v minulosti promluvili do první desítky v celkovém pořadí, když se to dvakrát podařilo Danielu Turkovi, před dvěma lety byl v popředí také Roman Lehký, ten byl celkově čtrnáctý. Mladí závodníci se tak budou snažit na dosažené výsledky minimálně navázat.

Kluci tu jsou hlavně s cílem sbírání zkušeností. Sešla se tu silná konkurence a trasa závodu není vůbec jednoduchá,“ sděluje očekávání reprezentační trenér Tomáš Konečný a dodává: „Co se týče týmové taktiky, profil by měl nejvíce vyhovovat Matějovi Štibingrovi, takže ten by měl být lídrem na celkové pořadí. Zároveň je ze sestavy nejzkušenější, v kategorii je posledním rokem. Ostatní se mu budou snažit pomoci, ale samozřejmě budeme bojovat o dílčí úspěch v etapě. V hromadných dojezdech budeme sázet především na Tomáše Bártu, který je silný v koncovce a zvládne i zvlněný terén.“

Vědět o sobě dali čeští závodníci hned první den, když Vladimír Mikšaník, který je v kategorii do 23 let prvním rokem, zajel sedmý nejlepší čas.

Odstartovali jsme opravdu dobře. Vláďa ukázal, že se dokáže prosadit hned po přestupu do elitní kategorie. Má samozřejmě zkušenosti už z juniorské reprezentace, nicméně jeho dnešní výkon byl nad očekáváním. Honza Kašpar byl taky v reprezentaci minulý rok, takže má z čeho čerpat, pro Michala Procházku je to úplně první reprezentační akce, věřím ale, že se s tím poperou stejně dobře,“ shrnuje Konečný.

Zdroj fotografie: www.ceskysvazcyklistiky.cz